ВО "Свобода"

ENG

18 липня 2017
Яворина ‒ 2017. Сюжет телеканалу "Галичина"

В урочищі Розтока поблизу села Липа Витвицької ОТГ Долинського району завершився традиційний фестиваль патріотичної пісні "Яворина ‒ 2017".

На два дні, 15 ‒ 16 липня, сюди традиційно з'їжджаються націоналісти з цілої України, щоб вшанувати пам'ять героїв старшинської школи УПА "Олені" та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта).

Як відомо, у жовтні 1944 року старшинська школа УПА "Олені" розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною.

Неподалік від місця трагедії, дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р. загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник "Роберт".

У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. Місцеві жителі називають це місце цвинтарем Поля.

Голова обласної організації ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді Михайло Королик зауважив, що цьогоріч сотні українців зійшлися на славетній землі, аби відчути подих історії та вшанувати пам'ять національних героїв УПА. Адже всі повинні пам'ятати українську історію та віддавати велику шану героям, які віддали життя за те, щоб Україна свого часу була незалежною.

Участь у заході взяло й керівництво ВО "Свобода" на чолі з лідером націоналістів Олегом Тягнибоком.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"