ВО "Свобода"

ENG

18 грудня 2016
Олег Тягнибок: Реалізовані на Прикарпатті успішні практики місцевого самоврядування варті впровадження на загальнодержавному рівні
Олег Тягнибок: Реалізовані на Прикарпатті успішні практики місцевого самоврядування варті впровадження на загальнодержавному рівні

На переконання Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока, на Прикарпатті станом на сьогодні вже склалася напрацьована й достатньо успішна традиція діяльности органів місцевого самоврядування, їх координації та оперативного реагування на існуючі виклики, тієї національної, соціяльної захисної лінії, що її мала б витримувати місцева влада, представляючи інтереси громади.

Таку точку зору лідер націоналістів висловив 18 грудня 2016 року в Івано-Франківську, даючи оцінку діяльности голови Івано-Франківської обласної ради, свободівця Олександра Сича за рік з часу обрання на посаду.

"Найважливіше, що ми вимагали від делегованих нами представників до органів місцевого самоврядування, - прозорість й максимальна публічність у своїй діяльности, а також оперативне реагування на проблеми місцевих громад в межах наданої компетенції. Те, що ми бачимо сьогодні на прикладі роботи Івано-Франківської обласної ради - консолідація депутатського корпусу, дієва практика проведення спеціяльних, тематичних виїзних сесійних засідань, координація роботи обласної та районних рад - свідчать про певну, вже напрацьовану й достатньо успішну традицію місцевого самоврядування на Прикарпатті.

Очевидно, є й помилки, але позитивних зрушень куди більше й нам сьогодні точно не соромно за те, що відбувається на Франкіщині, за нашого голову обласної ради, за міських голів, за депутатський корпус в цілому", - відзначив Олег Тягнибок.

За словами Олександра Сича, спільно з колегами вдалося максимально залучити депутатів до участи в напрацюванні проєктів рішень, консолідувати зусилля у вирішенні актуальних питань. "Сьогодні у нас за плечима найкраще проведений за всі п'ять років конкурс проєктів розвитку місцевого самоврядування. Таких конкурсів й досвіду їх проведення не має фактично жодна область в Україні. Сьогодні в нас немає жодного депутата, який би сказав, що на його окрузі не вирішена бодай одна проблема. Насправді ж їх набагато більше - відремонтовані школи, дахи, замінені вікна, відремонтовані спортивні майданчики тощо. Спільними зусиллями ми відновили професійний футбол на Прикарпатті, що так само важливо, виділили кошти для будівництва сучасного футбольного стадіону зі штучним покриттям. У нас одна з кращих програм соціяльного захисту учасників російсько-української війни. Вперше в Україні апробовано практику надання статусу добровольців ветеранам цієї війни, їх соціяльного захисту", - зауважив Олександр Сич.

Окремі ініціятиви Івано-Франківської обласної ради, зокрема в питанні добровольців, соціяльного захисту учасників російсько-української війни та їх сімей, практик здійснення місцевого самоврядування в цілому варті, на думку Олега Тягнибока, впровадження не лише в інших областях, а й закріплення на відповідному законодавчому рівні.

"В нас досі не припинився постреволюційний хаос, триває московсько-українська війна. В нас присутні намагання методом гібридної війни збурити ситуацію в тилу воюючої країни. Й у таких умовах Івано-Франківська обласна рада повинна бути тим високим, моральним політичним авторитетом, який може забезпечити стабільність і справедливість в области, виправдати довіру мешканців, як найвищого представницького органу краю", - резюмували свободівці.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"