ВО "Свобода"

ENG

24 січня 2017
Руслан Марцінків: Нарешті в центрі Івано-Франківська буде дитсадок, а не осередок прихильників Кремля
Руслан Марцінків: Нарешті в центрі Івано-Франківська буде дитсадок, а не осередок прихильників Кремля

24 січня 2017 року суд Івано-Франківська задовольнив позовну заяву виконавчого комітету міської ради щодо виселення УПЦ МП із орендованих нежитлових приміщень на вулиці Чорновола, 6 та повернення їх у власність міста. Нагадаємо, що раніше Львівський апеляційний суд задовільнив скаргу про дострокове розірвання договору оренди у зв'язку з невиконанням умов договору.

Представники церкви в суді не з'явилися. За словами директора департаменту правової політики міської ради Надії Кедик, розгляд заяви вони проігнорували вже не вперше. На попереднє засідання служителі церкви окупанта також не з'явилися, аргументувавши це тим, що хочуть скористатися правом на правову допомогу. Проте суд взяв до уваги заперечення сторони позивача, оскільки заяву було подано ще в листопаді 2016 року, а її розгляд уже відкладався.

Слід зауважити, що на засіданні були присутні делегати моніторингової місії ОБСЕ, які відслідковували ситуацію. Представники міської ради зауважили, що приміщення, яке є об'єктом судового спору, перебуває у власності міського виконавчого комітету, тож тут не йдеться про утиски церкви. Вони повідомили, що надалі мають намір використовувати будівлю для потреб міста - там облаштують дитячий садочок.

Коментуючи рішення суду та подальші дії місцевої влади, міський голова Івано-Фарківська свободівець Руслан Марцінків заявив: "Суд задовольнив клопотання щодо виселення церкви з приміщення за адресою Чорновола, 6 та повернення місту нежитлових приміщень для облаштування там дитячого садочка. Нарешті бажання мешканців міста - мати в центрі дитячий садочок, а не осередок прихильників Кремля - буде реалізовано!".

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"