ВО "Свобода"

ENG

26 лютого 2017
Олег Тягнибок: "Свобода" є принциповою та національно зорієнтованою політичною силою
Олег Тягнибок: "Свобода" є принциповою та національно зорієнтованою політичною силою

"Всеукраїнське об'єднання "Свобода" протягом усіх 25 років з часу заснування розбудовувалась як ідеологічна, світоглядна політична сила. Сьогодні ми протистоїмо не стільки якійсь із партій ‒ куди більш важливою є ідеологічна боротьба, і загрозу в цьому напрямку несуть проросійські "ватні майдани" та носії безликої ліберальної ідеології, що позбавляє національного обличчя". Про це 26 лютого 2017 року заявив Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок в Івано-Франківську під час урочистих зборів з нагоди 25-ліття організації.

"Я пишаюся тим, що є свободівцем, що є частиною великої свободівської родини. Пишаюся, що мої побратими та посестри, зокрема і тут, на Прикарпатті, розбудовують Українську державу, своїми зусиллями змагають до її української форми та національного змісту", ‒ наголосив Олег Тягнибок.

Засадничими для свободівців були і залишаються три критерії ‒ членом націоналістичної політсили може бути лише українець, не комуніст і не атеїст: "Свобода", яка завжди випереджала час, є принциповою та національно зорієнтованою політичною силою. Ми ніколи не боялися говорити те, що для більшости спершу було неприйнятним. Але згодом до розуміння правильности наших постулатів та ініціятив приходили й инші. Це красномовно простежується протягом всіх років відновлення державної незалежности України".

За словами лідера "Свободи", як приклад цього можна згадати, що у первинній редакції програми партії від 1991 року містилася теза про те, що головною зовнішньою загрозою для України є російська держава: "Ще два роки тому наш депутат Левченко зареєстрував законопроєкт про заборону торгівлі з окупантом. Але в парламенті його не ухвалюють, ба більше ‒ Російська Федерація досі є основним торговельним партнером України. Як наслідок у нас досі ‒ "АТО", а не війна, контрабанда "шурує", а ми власним коштом утримуємо окуповані території. Докотилися до абсурду, коли окремі можновладці погрожують, мовляв, якщо ми перестанемо виплачувати заробітну плату шахтарям, вони підуть воювати проти України!".

Усвідомлюючи нинішні загрози, українські націоналісти засвідчують власну єдність. І прикладом цього став Марш національної гідности 22 лютого у Києві.

"Ми прийшли під стіни українського парламенту, щоб окреслити для чинної влади коло національних інтересів. Нам дивно спостерігати за тепер уже колишніми майданівцівцями, які пазурами вчепилися в посади. На жаль, влада й надалі залишається під повним контролем олігархів, які продовжують грабувати пересічних українців. Утім незабаром, переконаний, ми станемо свідками не лише краху Російської імперії, до чого прикладуться саме українці, але й приходу до влади в Україні націоналістів, які розбудують державу на національних засадах і наповнять її українським змістом", ‒ резюмував Олег Тягнибок.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"