ВО "Свобода"

ENG

14-31 березня 2017
Роман Матейчук: Революція Гідности навчила нас змінювати владу. Тепер треба навчитись обирати владу!
Роман Матейчук: Революція Гідности навчила нас змінювати владу. Тепер треба навчитись обирати владу!

Минув третій рік після Майдану ‒ не півроку, не рік, а цілих три роки після тих кривавих подій, однак, досі нікого не покарано. Навіть тих, кого було затримано й арештовано по гарячих слідах, ‒ відпустили. І ми розуміємо, що за нинішньої олігархічної влади їх покарано не буде. Ця влада настільки пов'язана своїм інстинктом зберегти й примножити статки, награбовані в українців, що не здатна проявити політичну волю й "посадити" винних. За три роки суди не люстровано, поліцейську реформу провалено, прокуратура не діє, корупція процвітає, олігархи продовжують знущатися з українців, окупантам з автоматами підігрують зрадники з мандатами…

Рівно три роки тому ціною пролитої крові ми разом виконали першу з вимог Майдану ‒ повалили бандитський режим Януковича. Але не усунуто наслідків його правління, не розпочато системних змін у державі.

Нам необґрунтовано підняли тарифи на житлово-комунальні послуги і замість того, щоб затягнути паски на пузах олігархів, затягнули паски на шиях українців!

Хочуть приватизувати державні стратегічні підприємства, замість того, щоб націоналізувати і повернути в державну власність незаконно "прихватизовані".

Хочуть скасувати мораторій на торгівлю землею. Ця земля полита кров'ю ‒ це власність Нації. Продаж землі ‒ це торгівля Батьківщиною.

Хочуть відмінити мораторій на вивіз лісу-кругляка ‒ взамін на 600 тис.дол.США кредиту МВФ.

За останні три роки російські банки розширили свою діяльність на території України з 10 до 40 відсотків. Це пряма загроза банківській і фінансовій безпеці держави.

Ведеться торгівля з окупованими територіями у час, коли тисячі українців відстоюють державу на фронті. "Протягують" зміни до Конституції України щодо надання особливого статусу Донбасу. Три роки не можуть скасувати мовний закон Ківалова-Колесніченка, який в народі називають законом "Ка-Ка".

Чи за такі зміни ми стояли на Майдані? Чи за такі зміни ми втратили наших найкращих побратимів під час Революції гідності, і сьогодні втрачаємо на українсько-російській війні?

Те, що зараз відбувається називається дуже просто ‒ контрреволюція!

Зараз дуже часто нарікають, що Майдан призвів до ще гіршого зубожіння людей. Але влада, яка прийшла, ‒ це наслідок виборів, а не Майдану!

Розстріл Небесної сотні відбувся не тільки 18-20 лютого 2014 року. Суспільство вдруге розстріляло Героїв Небесної сотні 25.05.2014 року, коли обрало вже в першому турі Президентом України П.Порошенка, повіривши в обіцянки закінчити АТО за два тижні (в Косівському районі за Порошенка проголосували 30852 жителі, що становить 62% голосів виборців, які взяли участь в голосуванні).

Втретє ми всі разом розстріляли Небесну сотню 26.10.2014 року, коли обрали Парламент (в Косівському районі перше місце зайняв "Народний фронт" ‒ 34% голосів, друге місце у БПП ‒ 20% голосів, разом ці дві політичні сили набрали більше половини голосів виборців району, які взяли участь в голосуванні). І після того, як ці люди пройшли в "Парламент на крові", там далі процвітає кнопкодавство, лунає російська мова, потрібні законопроекти роками лежать і не розглядаються.

Зараз БПП і Народний фронт "зліпили" юридично нелегітимну коаліцію в Парламенті (бо нема 226 підписів народних обранців під коаліційною угодою), обрали Уряд на чолі з Гройсманом і разом з гарантом Конституції несуть повну відповідальність за стан справ у державі.

Революція Гідності навчила нас змінювати владу. Тепер треба навчитись обирати владу!

За три постреволюційні роки влада змарнувала всі дані їй можливості на позитивні зміни в державі. Настав час владі відповісти за зраду ідеалів революції, на хвилі якої їй дісталося керівництво державою.

Ми залишилися живими заради того, аби ту справу, яку вели наші Герої у своєму житті, не тільки продовжити, але й завершити перемогою.

Роман Матейчук,.

голова фракції ВО "Свобода" у Косівській районній раді.

Прес-служба Косівської районної організації ВО "Свобода"