ВО "Свобода"

ENG

28 червня 2017
Олександр Сич: Перш, ніж вдосконалювати Конституцію України, треба дотримуватися її існуючих норм
Олександр Сич: Перш, ніж вдосконалювати Конституцію України, треба дотримуватися її існуючих норм

З нагоди відзначення 21-річниці Конституції України в Івано-Франківській обласній філармонії відбулися урочистости та святковий концерт. Вітаючи присутніх з одним із найбільших державних свят, голова обласної ради, свободівець Олександр Сич наголосив на важливости відзначення дати прийняття Основного Закону нашої держави, який є важливим правовим, політичним та історичним документом.

"Правовий ‒ тому, що Конституція закріпила статус України, як самостійної, незалежної Української держави. Документ політичний, тому що вона остаточно оформила розрив з колишньою метрополією. Документ надзвичайно важливий історичний, бо відображає всю складну динаміку становлення Української держави. У 1991 році проголошено Українську незалежність. П'ять років ми жили за старою совєтською, колоніяльною і тоталітарною конституцією. Ми були незалежні, але послуговувалися законами залежности. Конституція відобразила існуючий на 1996 рік стан Української держави і українського суспільства. Він був постколоніяльний, посттоталітарний, прокомуністичний, промосковський", - підкреслив Олександр Сич.

Свободівець також акцентував на неоднозначности норм Конституції. "З одного боку вона визначає Україну унітарною державою, з іншого ‒ існує цілий розділ про автономну республіку Крим. З однієї сторони, Конституцією заборонено існування іноземних військових баз, з іншої ‒ в перехідних положеннях вказано, що вони можуть перебувати на території України на умовах оренди. Конституція також говорить, що реалізується право української нації на самоствердження, в той же час захищає російську меншину і її мову", - наголосив очільник облради.

На його переконання, такі суперечности створили інформаційний, територіяльний і військовий плацдарм для початку сучасної війни Росії проти України. "Шляхом захисту російської мови здійснювалася пропаганда в українському суспільстві, а особливо в південно-східних регіонах. Як і передбачалося, автономний статус Криму дозволив йому стати плацдармом для нападу на Україну, дозвіл на існування російсько-чорноморського флоту на українській землі став прецедентом для військового наступу на нашу державу", - резюмував Олександр Сич і закликав всіх плекати українську, політичну, інтелектуальну еліту, яка зможе чітко і точно удосконалити Конституцію України, щоби вона відповідала сучасному стану розвитку українського суспільства і задавала орієнтири для розвитку української нації.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"