ВО "Свобода"

ENG

10 березня 2017
Націоналісти вимагають від МОНУ переглянути навчальний план для 10-11 класів
Націоналісти вимагають від МОНУ переглянути навчальний план для 10-11 класів

Івано-Франківська обласна рада 10 березня 2017 року за ініціятиви свободівців звернулася до Міністерства освіти і науки України щодо доцільности перегляду розробленого чиновниками типового навчального плану для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. У такий спосіб націоналісти закликають не допустити впровадження запропонованих чиновниками інтегрованих навчальних курсів, які передбачають фактичну нівеляцію в навчальних програмах курсів "Історія України" та "Українська література".

За словами депутата-свободівця Сергія Адамовича, міністерство пропонує об'єднати предмет "Історія України" з предметом "Всесвітня історія" в один інтегрований навчальний курс. Аналогічна ситуація із "Українською літературою", яку разом із "Зарубіжною літературою" планують навчати в єдиному курсі "Література".

"Українські вчителі завдяки існуванню курсів "Історія України" та "Українська література" виховали покоління патріотів, які здатні виступити рушійною силою змін усередині країни та добровільно зі зброєю в руках стали на її захист під час російсько-української війни", ‒ відзначив Сергій Адамович.

Також у документі зазначається, що ідея інтеграції базових предметів є не на часі, оскільки в нас ще не витіснено ментальні ознаки совєцької спадщини, є значний відсоток українофобів, не подолано сепаратиські настрої.

"Інтеграція загрожує розчиненню історії України та української літератури в значно об'ємніших курсах всесвітньої історії та зарубіжної літератури і дозволяє, за умов академічної свободи вчителів, в окремих школах наповнити інтегровані курси антиукраїнським змістом", ‒ наголошується у зверненні.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"