ВО "Свобода"

ENG

14 березня 2017
Івано-Франківська облрада вимагає відповідальности за розгін блокади торгівлі на крові
Івано-Франківська облрада вимагає відповідальности за розгін блокади торгівлі на крові

Івано-Франківська обласна рада підтримала учасників блокади та вимагає невідкладного звільнення Авакова. Відповідне рішення депутати ухвалили 14 березня 2017 року на позачерговій сесії, скликаній за ініціятиви голови обласної ради свободівця Олександра Сича.

На позачергове засідання прибув 61 депутат із 84-х.

Як пояснив очільник области Олександр Сич, засідання скликали на вимогу активістів, аби зробити звернення до Президента, парламенту та Кабміну. Причиною став розгін силовиками блокадників торгівлі на крові на Донбасі. Тож до порядку денного позачергового засідання було внесено єдине питання ‒ звернення щодо виконання вимог учасників протестних акцій та мирного врегулювання ситуації.

"Ми з головами всіх фракцій порозумілися на тому, що незалежно від того, як буде розвиватися ситуація, обласна рада як вищий представницький орган Прикарпаття має відображати настрої та вимоги мешканців краю й забезпечити мир і спокій в області", ‒зазначив Олександр Сич.

Прикарпатські депутати вимагають звільнити затриманих учасників блокади торгівлі з ОРДЛО, закрити кримінальні провадження проти учасників блокади, припинення торгівлі з окупованими територіями Донбасу, звільнити з посад міністра МВС А. Авакова та заступника глави Нацполіції В. Аброськіна, визнати на законодавчому рівні війною російську агресію проти України та визначити статус окупованих територій.

Як зауважив голова фракції ВО "Свобода" в обласній раді Михайло Королик, лише в п'ятницю, 10 березня, депутати на сесії ухвалили звернення щодо підтримки блокади.

"Серед иншого, ми вимагали не допустити застосування сили проти блокадників та знайти мирний вихід із ситуації. Ми передбачали, що від Авакова можна чекати силового сценарію. Якщо вчора Янукович не пішов на те, щоби звільнити Захарченка за силовий розгін студентів, то Порошенко має не повторити цю помилку і звільнити Авакова. Бо він та його лакеї переслідують активістів, застосовують силу до протестувальників. Якщо нас не буде почуто, то хочу нагадати: єдиним джерелом влади є народ. І ми залишаємо за собою право на протест", ‒ наголосив свободівець.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"