ВО "Свобода"

ENG

11 квітня 2017
Івано-Франківська міська рада виступила проти проєкту нового Трудового кодексу
Івано-Франківська міська рада виступила проти проєкту нового Трудового кодексу

Івано-Франківська міська рада за ініціятиви фракції ВО "Свобода" виступила проти проєкту нового Трудового кодексу, написаного, на переконання депутатського корпусу, під диктовку олігархів. У зв'язку з цим рада прийняла відповідне звернення, яке адресувала найвищим посадовим особам держави.

"Даний проєкт є антиукраїнським та може призвести до найбільшої загрози - масової трудової міграції. В умовах, коли українці мають найнижчу в Европі зарплату, коли частка комунальних тарифів у ній є критично великою, відкидання українців-працівників у безправ'я є прямою пропозицією до виїзду за кордон", - зауважив міський голова Івано-Франківська, свободівець Руслан Марцінків.

На переконання міського голови, рішуче відкинути зазначений законопроєкт дозволяють наступні постулати, запропоновані центральними органами влади:

1. Фактично, скасовується 40-годинний робочий тиждень (стаття 153 проекту ТК). Завдяки запровадженню "ненормованого робочого часу" роботодавці матимуть право примушувати працівників працювати понад 40 годин на тиждень. Якщо роботодавець захоче, то і без додаткової оплати, оскільки її мінімального розміру в проекті немає!

2. Суттєво обмежуються права профспілок як представників та захисників прав працюючих українців (стаття 112 проекту ТК).

3. Роботодавцям надається право вести відеоспостереження за працівниками, здійснювати прослуховування робочих місць, контролювати працівників за допомогою інших технічних засобів (стаття 29 проекту ТК). Те, що у проекті не міститься обмежень щодо видів таких технічних засобів і способів контролю за працівниками, говорить про те, що ця норма може стати основою для суттєвого обмеження свободи та інструментом постійного психологічного тиску на працівників. Схоже, олігархам потрібно остаточне закріпачення українців.

4. Олігархи прагнуть змусити українців мовчати про все, що пов'язано з їхньою роботою. Зокрема, для того, щоб приховати ганебно низький рівень оплати праці, небезпечні, а почасти ‒ нелюдські умови праці, свавілля адміністрації. Для цього в проекті Трудового кодексу передбачено цілу низку норм (зокрема, статті 92, 355 проекту ТК), що передбачають матеріальну відповідальність і навіть звільнення за розголошення комерційної таємниці роботодавця. Водночас визначення комерційної таємниці (стаття 505 проекту ЦК) є настільки розмите, що під неї можна підвести майже все, що завгодно.

Відтак, Івано-Франківська міська рада за пропозицією свободівців пропонує:

1. Запровадити прогресивну систему оподаткування за принципом "малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки".

2. Зменшення кількості регуляторних вимог та перевірок для малого і середнього бізнесу. Але аж ніяк не для великих корпорацій, що мають надприбутки та є великими роботодавцями.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"