ВО "Свобода"

ENG

11 травня 2017
На Надвірнянщині свободівці організували уроки з порятунку життя від медичної команди "Вітерець"
На Надвірнянщині свободівці організували уроки з порятунку життя від медичної команди "Вітерець"

10 травня 2017 року з ініціятиви голови ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО", свободівця Олега Туєшина та за сприяння голови наглядової ради ВО БФ "Свобода. Гідність. Перемога", депутата обласної ради Михайла Іваночка, голови Надвірнянської районної ради, свободівця Івана Гурмака у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї м.Надвірна медична команда швидкого реагування "Вітерець" на чолі з своїм керівником, парамедиком Галиною Алмазовою провели для вихованців ліцею тренінг з надання першої медичної допомоги.

Інструктаж по головних правилах надання першої медичної допомоги провели та показали справжні знавці своєї нелегкої справи, медики, які врятували тисячі життів на передовій московсько-української війни.

Участь у заході взяли понад 150 ліцеїстів, більшості з яких вдалося не тільки отримати теоретичні знання а й опанувати практичні навички з надання першої медичної допомоги потерпілому, зокрема правильно накласти при кровотечі джгут і навіть реанімувати людину у разі зупинки серця. Ліцеїсти, як майбутні захисники, охоче спілкувалися і цікавилися в медиків, як допомогти товаришу на полі бою і як врятувати життя потерпілому у повсякденному житті.

Михайло Іваночко наголосив на важливости проведення таких заходів не тільки для ліцеїстів, а й взагалі для учнів шкіл і дорослих, адже у час війни кожен українець повинен прагнути врятувати життя і вміти допомогти так, щоб не зашкодити потерпілому.

"Живемо в час, коли кожен з нас повинен бути готовим в будь-яку хвилину стати на захист рідної землі в боротьбі з ворогом або ж, допомагаючи одне одному, рятуючи життя потерпілим, як медики екіпажу "Вітерець", - відзначив голова районної ради Іван Гурмак.

Самі ж медики-волонтери зазначили, що проводячи тренінги у дітей та підлітків, ми закладаємо знання в майбутні покоління. Дуже важливо знати, що ти можеш зробити, щоб допомогти своїм близьким у відповідний момент. Такі тренінги викликають не тільки цікавість і багато запитань з боку дітей, а й впевненість у дорослих, що ці хлопці та дівчата точно прийдуть на допомогу.

На завершення директор Прикарпатського військово-спортивного ліцею, полковник Микола Мартинюк провів для гостей невеличку екскурсію навчальним закладом і подякував медикам-волонтерам за їх нелегку працю на Східному фронті та відвідини ліцею.

Варто зазначити, що напередодні 9 травня такі ж інструктажі з надання першої медичної допомоги медичний екіпаж швидкого реагування "Вітерець" провів у Надвірнянській ЗОШ №3 для всіх охочих мешканців Надвірнянщини.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"