ВО "Свобода"

ENG

16 травня 2017
Руслан Марцінків: Мешканці Івано-Франківська не мають бути заручниками олігархічних монополістів!
Руслан Марцінків: Мешканці Івано-Франківська не мають бути заручниками олігархічних монополістів!

16 травня 2017 року на черговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати фракції ВО "Свобода" ініціювали звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою спростити процедуру відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

За словами голови фракції ВО "Свобода" Романа Онуфріїва, люди, власники квартир повинні мати право ініціювати відключення своїх квартир від центрального опалення. "В умовах сьогодення, на фоні зростання вартости житлово-комунальних послуг, складної економічної, соціяльно-політичної ситуації в країні, люди, як ніколи, мають право самостійно вирішувати питання щодо теплопостачання своїх домівок, вибору його джерел, максимально ефективних та економних для кожного індивідуально", - пояснив Роман Онуфріїв.

Міський голова, голова міської організації ВО "Свобода" Руслан Марцінків наголосив, що централізовані котельні ‒ це пережиток минулого, від якого варто поступово відходити. "Проте, на сьогоднішній день все більше споживачів мають намір відмовитись від послуг централізованого теплопостачання. Серед основних причин не належна якість надання послуг, відсутність вибору джерела, надмірно високі ціни на комунальні послуги, і головне - неможливості регулювання та контролю температури повітря у житлових приміщеннях, відповідно до погодних умов. Тому поступає дуже багато звернень від мешканців міста до керівництва та Івано-Франківської міської ради з проханням втрутитись та дозволити відключення від мереж централізованого теплопостачання окремими квартирами в незалежності від волі інших власників квартир", - зазначив міський голова. Проте, за словами Руслана Марцінківа, в органів місцевого самоврядування не передбачені повноваження для надання таких дозволів. Таким чином фракція націоналістів у міській раді звернулася до центральної влади з проханням врегулювати питання надання дозволів на відключення від центрального опалення.

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, які в межах повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", на сесійних засіданнях вирішують питання місцевого значення та, в межах компетенції діють в інтересах територіальної громади міста та вживають заходів щодо всебічного забезпечення реалізації їх прав, звертаємось до Вас з метою врегулювання відносин, пов'язаних з встановленням порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води… Враховуючи все вищевикладене, просимо внести необхідні зміни в нормативно-правові акти, що регулюють зазначену сферу, задля надання можливості відключення централізованого теплопостачання окремими житловими приміщеннями…", - йдеться в офіційному документі.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"