ВО "Свобода"

ENG

6 липня 2017
В Івано-Франківському міському пологовому будинку за кошти обласного бюджету здійснили ремонт обсерваційного відділення
В Івано-Франківському міському пологовому будинку за кошти обласного бюджету здійснили ремонт обсерваційного відділення

6 липня 2017 року в Івано-Франківському міському пологовому будинку урочисто відкрили капітально відремонтоване обсерваційне відділення.

Гроші для ремонту, а це близько 1, 5 мільйона гривень, виділили за ініціятиви свободівців з обласного бюджету. Місто ж виділило кошти на новий хірургічний інструмент. Перерізати символічну стрічку до відремонтованого блоку медзаклад запросив голову Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича, міського голову Руслана Марцінківа та депутата облради Михайла Королика.

За словами головного лікаря пологового будинку Михайла Пруднікова, у цьому відділенні капітального ремонту не було понад 10 років.

"Пологовий блок - це серце нашого будинку, тому нам було дуже важливо його відремонтувати, аби породіллі перебували в комфортних умовах. Звичайно, ми постійно проводимо поточні ремонти власними силами чи за кошти благодійників. У нас навіть з молодшого персоналу є сформована бригада, яка весь час проводить косметичні ремонти, бо маємо аж 17 відділень. Втім, у багатьох відділеннях є потреба у капітальних змінах. Тому звернулись до депатата облради Михайла Королика і дуже раді, що нас почули", - зауважив головний лікар.

За словами очільника медзакладу, наразі за кошти з обласного бюджету також триває капітальний ремонт у першому гінекологічному відділенні.

"Водночас ремонтують операційний блок фізіологічного відділення, на який виділили кошти з міського бюджету. Ми дуже раді, що є підтримка не тільки від міста, а й області. Мушу зауважити, що понад 30% породіль, які народжують у міському пологовому будинку, не з міста. Та ми з радістю всіх приймаємо і навіть заохочуємо", - підкреслив Прудніков.

Водночас, голова облради Олександр Сич зауважив, що обласна рада завжди рада підтримувати тих, хто не тільки просить підтримки, а сам щось робить. І тут саме такий випадок.

"Чув від багатьох людей негативні відгуки про стан приміщень у пологовому. Тож було важливо зробити цей ремонт, аби було і медикам комфортно працювати, і породіллі, попри всю біль та переживання, відчували себе добре. Тому коли надійшла пропозиція виділити близько 1, 5 мільйона на цей ремонт, то була підтримка всього депутатського корпусу. Тим більше, це не тільки для франківців, а для мешканців всієї области. Адже, як кажуть медики, тут більше 30% породіль - з районів. Загалом, у минулому році для міста з обласного бюджету на різні цілі було виділено 34 мільйони гривень. Це не тільки на медзаклади, а й заклади освіти. В цьому році вже майже 29. Рік ще не завершений, буде перевиконання бюджету, тож ця сума буде навіть більшою, аніж торік", - зазначив Олександр Сич.

Депутат облради, голова обласної організації ВО "Свобода" Михайло Королик зізнався, що ініціятива щодо виділення коштів належала йому. Каже, нещодавно став батьком, тож розуміє наскільки ваджливими є комфортні умови для породіллі.

"Аби навіть стіни додавали їй настрою. Тож коли медперсонал звернувся з проханням посприяти у виділенні коштів, то ми з головним лікарем обійшли ці палати та операційні. І можу запевнити, капітальний ремонт тут був дійсно потрібен. Аби в цьому переконатись, просто треба пройтись по інших відділеннях і побачити різницю, між тим, що є зараз і було тоді. Радий, що ідея знайшла підтримку у депутатів облради", - зауважив свободівець.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"