ВО "Свобода"

ENG

10 липня 2017
Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яти Григорія Вацеби "Сулими" та його побратимів в с. Ловаги
Свободівці взяли участь у вшануванні пам'яти Григорія Вацеби "Сулими" та його побратимів в с. Ловаги

7 липня 2017 року в селі Ловаги Рожнятівського району відбулося вшанування Григорія Вацеби "Сулими" (23.01.1917 р.), його дружини ‒ Марії Вацеби "Калини" (10.04.1924 р.), Ярослава Белийовича "Дуба" (1932 р.) та невідомих воїнів ‒ "Голуба" і "Тараса", які загинули від рук НКВС. Вшанувати пам'ять героїв разом із місцевою громадою приїхали внуки та родичі загиблих, представники ВО "Свобода" та Братства ОУН-УПА Рожнятівщини. .

Після Служби Божої була відправлена панахида біля місця загибелі повстанців та проведено віче в честь героїв.

Григорій Вацеба народився 1917 року в багатодітній сім'ї в селі Радчі нині Тисменицького району. Після закінчення гімназії Григорій учителював, диригував хором у Старому Лисці. Організував товариство "Сокіл" при місцевій "Просвіті". А з 1938 року став членом ОУН. Під час німецької окупації він пішов у підпілля. Серед побратимів був відомий під псевдо "Варнак" та "Сулима".

Виступаючи перед місцевою громадою, очільник свободівцівців на Рожнятівщині Володимир Семко наголосив на героїзмі борців за відновлення державної незалежности України, а також закцентував увагу на 75-річниці створення УПА, що її ми вшановуємо цьогоріч.

"…В цьому році минає 75 років з часу створення Української повстанської армії. Це знаменна дата, але про святкування нинішня влада на центральному рівні знову нічого не говорить. Навпаки, в засобах масової інформації нам насаджується думка кремлівських ідеологів, що якщо ми хочемо в Европу, то повинні відмовитися від Степана Бандери, а значить і від ОУН, УПА. До таких заяв я відношуся спокійно, тому що, по-перше,.

Степан Бандера вже давно в Европі, він чекає і кличе нас. По-друге, сьогодні Европі найбільше потрібний Степан Бандера. Владі пора нарешті віддати належну шану героям ОУН‒УПА, а не відмовлятися від них", - відзначив Володимир Семко.

Прес-служба Рожнятівської районної організації ВО "Свобода"