ВО "Свобода"

ENG

16 липня 2017
На Прикарпатті відбувся вже традиційний фестиваль патріотичної пісні "Яворина"
На Прикарпатті відбувся вже традиційний фестиваль патріотичної пісні "Яворина"

В урочищі Розтока поблизу села Липа Витвицької ОТГ Долинського району завершився традиційний фестиваль патріотичної пісні "Яворина ‒ 2017".

На два дні, 15 ‒ 16 липня, сюди традиційно з'їжджаються націоналісти з цілої України, щоб вшанувати пам'ять героїв старшинської школи УПА "Олені" та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта).

Як відомо, у жовтні 1944 року старшинська школа УПА "Олені" розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною.

Неподалік від місця трагедії, дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р. загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник "Роберт".

У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. Місцеві жителі називають це місце цвинтарем Поля.

Голова обласної організації ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді Михайло Королик зауважив, що цьогоріч сотні українців зійшлися на славетній землі, аби відчути подих історії та вшанувати пам'ять національних героїв УПА. Адже всі повинні пам'ятати українську історію та віддавати велику шану героям, які віддали життя за те, щоб Україна свого часу була незалежною.

Участь у заході взяло й керівництво ВО "Свобода" на чолі з лідером націоналістів Олегом Тягнибоком.

У рамках "Яворини" відбулось традиційне сходження до криївки "Грома", змагання з волейболу, шахів, перетягування канату, стрільби, а також богатирські ігри за участи відомого стронгмена, богатиря Назара Павліва. Апогеєм заходу ж стало віче, приурочене вшануванню пам'яті легендарного Ярослава Мельника, а також запалення полонинської ватри з нагоди офіційного відкриття фестивалю патріотичної пісні.

"Кожного року ми приїжджаємо сюди, щоб почерпати велич, звитяжний дух з святої української землі. Тут кожен метр землі, кожна смерека окроплена кров'ю наших героїв ‒ вояків Української повстанської армії, які тут боронили свою землю від окупантів і зайд, які завжди мали бажання принизити Україну і перетворити українців в рабів та кріпаків. Ми приїжджаємо тому, що тут панує дух української звитяги та перемоги, дух бажання жити на своїй землі та будувати свою батьківщину", - зауважив голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Очільник свободівців зазначив, що чимало української молоді, яка сьогодні воює на фронті московсько-української війни, та ті, хто загинув, свого часу приїжджали на "Яворину".

Голова Івано-Франківської обласної ради, заступник голови ВО "Свобода" Олександр Сич відзначив, що вже декілька десятків років відбувається фестиваль повстанської пісні на прославу героїчного чину вояків Української повстанської армії ‒ тих хлопців, що загинули в цих окопах.

"Дотримуючись традиції вшанування вояків УПА, героїв України, героїв історичних, сьогоднішніх ‒ ми самі себе зберігаємо та плекаємо національну гідність. Адже у сучасному глобалізованому світі виживатиме той, хто сильний. Бо глобалізація нищить національні культури, нищить національну психологію, кордони та націю взагалі. Далеко ходити не треба. До прикладу, висловлювання одного з очільників польської держави, мовляв нас з Бандерою та УПА в Европі не приймуть. Я не хочу вдаватися в історичні дискусії чому прийняли в Европу Польщу з їхньою армією крайовою, воєнним геноцидом євреїв, післявоєнним геноцидом українців "Вісла". Я стверджую одне ‒ Польща зараз не є наш адвокат, вона не є наш партнер. Польща є геополітичним суперником, який, користуючись тим, що Україна ослаблена, хоче перетворити її на сателіта, на свого хлопа. Вона це може зробити, якщо ми не матимемо національної гідности, адже вони хочуть позбавити нас національного стрижня, а це Бандера, армія УПА і хлопці, що загинули тут", - акцентував очільник облради.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"