ВО "Свобода"

ENG

26 липня 2017
Франківські націоналісти вимагали заборони Московської церкви
Франківські націоналісти вимагали заборони Московської церкви

26 липня 2017 року місцеві націоналісти провели в Івано-Франківську акцію протесту проти пропагандистської промосковської діяльности православної церкви московського патріярхату в Україні. Представники ВО "Свобода", Правого сектору та Національного корпусу "Азов" ходою протесту від Вічового майдану до однойменної церкви, що на вул. Чорновола, 11а.

За словами організаторів, акція мала на меті привернути увагу громади до злочинної поведінки ворожої церкви в умовах війни. Як наголосив координатор протесту, депутат обласної ради від фракції ВО "Свобода" Василь Попович, відвідувати московську церкву в умовах ведення війни з Росією ‒ не менший злочин, як потурання бойовикам. "Усім відомо, що Московський патріархат ‒ це своєрідні агенти Кремля, які поширюють ідею рускава міра в Україні. Чому таке має місце, особливо в час ворожого нападу Росії. Наші вояки гинуть, захищаючи цілісність України, а люди продовжують ходити і молитися за рускій мір?! І мова не йде навіть про Донецьк чи Луганськ, а тут, в Івано-Франківську. Саме тому ми закликаємо франківців, українців задуматися чи дійсно одному Богові служите, а не уподібненому кремльовському керманичу… Мир і цілісність країни починається з духовності і культури кожного зокрема, усвідомлення національної ідентичності. Не дозволяйте агентам Москви маніпулювати нашою свідомістю. Незалежна Україна не сумісна з діяльністю Московського патріярхату", - підкреслив свободівець.

Учасники пікету несли відповідні плакати з вимогою заборонити діяльність Московського патріархату на території України та припинити ідеологічну окупацію нашої держави. Як запевняють учасники ходи, Бог ‒ один, тож і ідеологія повинна бути одна. "Як можна в час, коли матері і діти оплакують своїх синів і батьків, які загинули на Сході, йти і ставити свічку за "восстановлєніє рускава міра", - коментують націоналісти.

Прокоментував ситуацію і міський голова, свободівець, Руслан Марцінків. Зокрема, він наголосив на тривалій боротьбі з московськими попами за повернення приміщення на вул. Чорновола, 11а до свого первинного значення, а саме ‒ облаштування дитячого садочка. "Таке самовільне захоплення приміщення колишнього садочка тепер дорого обходиться громаді міста. В час, коли маленькі франківці буквально боряться за місце в дошкільних закладах, прислужники Кремля вперто відмовляються звільняти приміщення на вул. Чорновола. Про яку тоді духовність може йти мова? Якому Богові служать пропутінські угодники?", - заявив міський голова та запевнив, що міська влада продовжуватиме боротьбу за приміщення садочка.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"