ВО "Свобода"

ENG

31 липня 2017
Свободівець Любомир Музичка став виконувачем обов'язків міського голови Городенки
Свободівець Любомир Музичка став виконувачем обов'язків міського голови Городенки

Тимчасовим виконувачем обов'язків міського голови Городенки, що на Івано-Франківщині, обрано секретаря міської ради свободівця Любомира Музичку. Відповідне рішення, попри тиск та залякування націоналістів на містечковому рівні, було ухвалено 31 липня 2017 року на позачерговій сесії Городенківської міської ради.

Депутати, володіючи кворумом у складі 15 із повноважних 26 мандатів, одностайно підтримали визначену національним законодавством процедуру ‒ припинили повноваження вже екс-очільника міста Степана Яворського, який у віці 69 років відійшов у вічність, й поклали тимчасове виконання відповідних обов'язків на секретаря міської ради свободівця Любомира Музичку.

Утім, попри зовнішню консолідованість позиції депутатського корпусу, самому голосуванню передували централізовані спроби опонентів не допустити цього, якщо не шляхом зірвання засідання, то прямим тиском та залякування націоналістів.

Для початку Любомира Музичку намагалися всіляко переконати в необхідності відмовитися від виконання обов'язків. Напередодні ж сесії, в ніч на неділю 30 липня, невідомі ледь не спалили домівку депутата міської ради свободівця Володимира Кроха, закидавши його подвір'я "коктейлями Молотова".

"Метою підпалювачів були два автомобілі, які перебували на подвір'ї, або ж замах на моє життя та моїх близьких, оскільки полум'я горіло безпосередньо біля газової труби й наслідки могли бути непередбачувані… Розглядаю цей випадок, як погрозу мені як депутату міської ради за мою позицію, а також позицію депутатів фракції ВО "Свобода" перед сесією міської ради, де повинно розглядатися питання призначення виконувача обов'язків міського голови", ‒ повідомив Володимир Кроха, характеризуючи інцидент на своїй сторінці в мережі "Фейсбук".

Наразі щодо цього порушено кримінальне провадження, а сама сесія задля унеможливлення нових провокацій проходила під пильним наглядом правоохоронців.

Зірвати її засідання також не вдалося. Всупереч цілеспрямованим зусиллям щодо недопущення кворуму, інцидент із "коктейлями Молотова" лише згуртував депутатів, а саме питання з суто містечкового різко набуло загальнообласного політичного значення.

Як відзначив очільник городенківських націоналістів Василь Токарик, який, до речі, нещодавно також постраждав за свою принципову позицію, піддавшись фізичній атаці безпосередньо в сесійній залі від місцевого горе-підприємця-депутата, витримавши тиск, свободівці тепер мають зробити все, щоби покласти край тій корупційно-клановій системі, що роками діяла в Городенці.

"Своєю роботою, посередництвом виконання обов'язків Любомиром Музичкою, ми зобов'язані виправдати довіру громадськости й продемонструвати нову якість роботи на місцях", ‒ наголосив свободівець.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"