ВО "Свобода"

ENG

9 серпня 2017
Націоналісти спільно з громадою перешколи відкриттю несанкціонованого наркологічного центру посеред села Угорники
Націоналісти спільно з громадою перешколи відкриттю несанкціонованого наркологічного центру посеред села Угорники

У вівторок, 8 серпня, жителі села Угорники спільно з сільською головою Любов'ю Атаманчук та депутатами обласної та міської рад від фракції ВО "Свобода" перешкодили відкриттю наркологічної клініки "Ренесанс".

Сотні людей вийшли, щоб привернути увагу громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування до спроби незаконного відкриття медичного закладу серед житлового масиву. Підтримав акцію і місцевий священик Юрій Трухан. Клініка розташована в самому центрі села посеред житлового масиву на вул. Повстанців, 6а, що найбільше обурило жителів. За словами сільського голови Любові Атаманчук, орендарі, які є приватними особами не повідомляли сільську раду та жителів про діяльність, яку планували вести. Коли ж почали монтувати вивіски та афішувати про відкриття центру, громада збунтувала та звернулася за підтримкою до місцевої влади, на що останні висловили абсолютну підтримку.

Як наголошує депутат міської ради, голова фракції ВО "Свобода" Роман Онуфріїв, такі питання повинні вирішуватися не тихцем, а враховувати думку громади. "Мені не зрозуміла позиція власників, підприємців, які вирішили собі влаштувати клініку для різного роду залежних в центрі села. Мало того, в ході вивчення документації, виявилося, що жодних ліцензій на лікування у них немає. Саме тому, тут на спільних зборах, ми прийняли резолюцію, де вимагаємо від ТОВ "Наркологічна клініка "Ренесанс" негайно припинити свою діяльність, а також звернулися до голови обласної ради Олександра Сича та адміністрації Олега Гончарука, народного депутата Михайла Довбенка провести службове розслідування і притягнути до відповідальності осіб, які причетні до появи цього закладу. У разі невиконання умов, громада залишає за собою право продовжувати акції протесту", - зазначив націоналіст.

Присутня громада одноголосно прийняла резолюцію, а опісля спробували засипати вхід у клініку щебенем, який завчасно привезли вантажівкою. Мабуть, це стало останньою краплею, адже представники клініки запевнили, що жодного центру за вказаною адресою не буде, і зірвали вивіску.

Депутат обласної ради, свободівець Ігор Шевчук, мешканець села, висловив сподівання, що ці дії будуть остаточними і жителям не доведеться більше виходити на протестні акції проти несанкціонованого наркологічного центру.

Міський голова, голова міської організації ВО "Свобода" Руслан Марцінків запевнив, що націоналісти підтримують жителів, адже будь-яка діяльність подібних закладів повинна діяти згідно закону. "Для лікувальних закладів повинна бути ліцензія на право ведення лікарської справи, її немає. Також заклади, де перебуватимуть нарко- чи алкозалежні не повинні знаходитися посеред житлового масиву. Це перш за все безпека оточуючих, та створення необхідних умов для реабілітації хворих. Сподіваюся, що думку громади буде враховано і заклад не буде функціонувати", - прокоментував Руслан Марцінків.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"