ВО "Свобода"

ENG

24 серпня 2017
В обласному центрі Прикарпаття відзначили 26-у річницю Незалежності України
В обласному центрі Прикарпаття відзначили 26-у річницю Незалежності України

З нагоди 26-ої річниці Незалежності України в обласному центрі Прикарпаття відбулася традиційна святкова хода у вишиванках. Із великим синьо-жовтим стягом під супровід оркестру прикарпатці пройшлися центральними вулицями міста. Звершилася святкова хода на Вічевому майдані. Тут священнослужителі всіх конфесій спільно помолилися за Україну.

Опісля керівники міста та області, учасники російсько-української війни привітали краян з найбільшим державним святом. "Щиро бажаю, аби кожна українська родина почувалася щасливою у незалежній українській державі, щоби над нами завжди було мирне небо і щоб ми достойно винесли цей перехідний період становлення української держави і могли потішитися в могутній, впорядкованій, заможній Україні", - відзначив голова обласної ради, свободівець Олександр Сич.

Звертаючись до мешканців краю, керівник депутатського корпусу акцентував на необхідності керуватися у вчинках власним національним інтересом, бо лише у такому випадку держава стане сильною. "Ми нарікаємо на те, що світ до нас несправедливий. У ХІІ столітті ми захистили Європу від татарської орди, а на початку ХХ вона відмовилася підтримати українську незалежність. Сьогодні ми захищаємо Європу від московської орди, але вона не поспішає приймати нас у своє співтовариство і надавати суттєву допомогу у боротьбі з московським агресором, бо немає абстрактної світової справедливості. Є конкретна справедливість у конкретному національному суспільстві. І вона залежить від того, наскільки мудрі керівники держави і на скільки мудро вони дбають за всі категорії населення цієї країни. Тоді люди відчувають справедливість у суспільстві", - наголосив Олександр Сич.

Необхідність ставити національні інтереси вище інтересів інших країн науковець показав на прикладі Чехословаччини, яка, як і Україна, свого часу була поневолена імперією і боролася за незалежність. "Коли Чехословаччина виборола незалежність, вона виступила проти незалежності України і закликала українців не виходити зі складу Російської імперії. Здається, це безглуздя, це суперечить теоретичній справедливості. Але це відповідало національному інтересу тодішньої Чехословаччини, керуючись яким таки здобула незалежність. Її перший президент Томаш Масарик практично обманом затягнув Закарпаття до складу держави, пообіцявши автономію, але не дотримав слова. Чому він так робив? Тому що Чехословаччина послуговувалася своїм національним інтересом і знала, що надання закарпатцям автономії стане потенційною небезпекою розпаду країни, бо з українцями автономії захочуть інші. Нашим би правителям на зорі незалежності ось так послуговуватися логікою національного інтересу, тоді ми не мали б автономного Криму і не мали б плацдарму російської агресії", - сказав свободівець.

"Керуймося в міжнародній політиці своїм національним інтересом і пам'ятаймо, що ніхто на нашій українській землі добра не бажає, бо кожен переслідує свій національний інтерес. Союзників треба мати, але завжди їх інтереси потрібно узгоджувати зі своїми, а не піднімати ручки і казати: "Нам Америка чи Європа допоможе". Не допоможе! Самі собі допомагаймо. Будьмо сильними, розбудовуймо сильну, міцну українську державу. Щиро бажаю, аби такими принципами керувалися наші державні провідники!" ‒ резюмував Олександр Сич.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"