ВО "Свобода"

ENG

15 вересня 2017
Івано-Франківська обласна рада вимагає від Президента припинити практику переслідування активістів у країні
Івано-Франківська обласна рада вимагає від Президента припинити практику переслідування активістів у країні

Івано-Франківська обласна рада звернулася до Президента України Петра Порошенка із вимогою припинити політичне переслідування воїнів російсько-української війни, громадських діячів та активістів, представників опозиційних політичних сил, що нівелюють і знищують здобутки демократії і Революції Гідности та становлять загрозу для суспільства та держави. Відповідне рішення було прийняте під час сесії Івано-Франківської обласної ради 15 вересня 2017 року.

На переконання депутатського корпусу, безпрецедентні факти, що завдають удар демократії в Україні, зокрема, вбивство депутата Миргородської міської ради, свободівця Олега Супруненка, відкриття численних кримінальних проваджень за надуманими фактами проти Героїв війни із Росією,.

позбавлення громадянства України Міхеїла Саакашвілі, відкриття кримінального провадження щодо голови ГО "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна, - прямий крок до узурпації влади та встановлення авторитарного режиму в Україні.

Одночасно, як наголосив голова обласної ради, свободівець Олександр Сич, перераховані факти за жодних умов не можуть виступати підставою для порушення й нівелювання основ Української державності, як це відбулося напередодні, під час подій 10 вересня, коли було порушено принцип недоторканости державного кордону при спробі його перетину на Львівщині. Зусилля влади і опозиції.

повинні бути направлені виключно на утвердження верховенства права, на гарантування і захист прав людини і громадянина, на розбудову і цілісність держави, і аж ніяк не на знищення демократичних інститутів та основ самої державности.

"Для забезпечення неухильного виконання державними органами і посадовими особами Конституції України, норм чинного законодавства, з метою захисту інтересів держави, прав людини та громадянина та формування демократичного суспільства, вимагаємо:

- Вжити заходів щодо неухильного дотримання органами державної влади та посадовими особами Конституції України, чинного законодавства України та норм міжнародного права у сфері прав людини та громадянина.

- Припинити політичне переслідування воїнів російсько-української війни, опозиційних політичних сил, їхніх представників, громадських активістів у будь-яких формах та проявах", - йдеться у зверненні.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"