ВО "Свобода"

ENG

20 вересня 2017
Косівська райрада з ініціятиви фракції ВО "Свобода" вимагає від влади повернення графи "національність" у державних реєстраційних документах
Косівська райрада з ініціятиви фракції ВО "Свобода" вимагає від влади повернення графи "національність" у державних реєстраційних документах

19 вересня 2017 року відбулась Х сесія Косівської районної ради. Депутати розглянули та затвердили "Програму розвитку та охорони Косівської мальованої кераміки на 2018-2020 роки", "Програму боротьби із борщівником Сосновського у Косівському районі на 2017-2022 роки", "Програму вдосконалення системи державного управління для забезпечення реалізації соціяльно-економічної політики на території району 2017-2018 роки". Також внесли зміни та доповнення до кількох діючих районних програм.

Основними питаннями, які найбільше обговорювались, були бюджетні питання, звіти керівників установ та питання комунальної власности.

При розгляді питання про виконання районного бюджету за перше півріччя 2017 року голова фракції ВО "Свобода" Роман Матейчук наголосив, що використання коштів резервного фонду необхідно погоджувати з постійною комісією районної ради з питань надзвичайних ситуацій, щоб не було в подальшому таких фактів, що стихія відбулась в січні, а виділення коштів розпорядженням голови РДА здійснюється аж в червні без погодження з депутатами.

Також від фракції націоналістів поступили слушні пропозиції по ставках за оренду комунального майна, які були підтримані одноголосно.

Найдовше розглядали питання звіту керівника Косівського відділення поліції О.Байдуся. Роман Матейчук мав ряд зауважень до роботи керівника Косівської поліції, а саме: відповідь на його депутатський запит по ліквідації нелегальних ігрових автоматів в м.Косів була проміжна і з порушенням термінів, - пройшло вже півроку, а реакції жодної, по відмиванню бюджетних коштів під час робіт по берегоукріпленні в с.Соколівка справу тихенько закрили (не повідомили заявника) в лютому 2017 року, а в травні 2017 року начальник поліції надав відповідь на депутатське звернення, що вживаються заходи по даній справі, по розбитих вікнах в Розтоківській ЗОШ і будинку культури винних досі не знайдено, по викоріненню такого факту, як продаж алкоголю неповнолітнім, складається максимум один протокол в місяць і не більше, по недотриманні вимог обмежуючих дорожніх знаків великогабаритним транспортом в с.Рожнів не вживаються заходи і навіть нема реакції на протокольні доручення голови РДА і т.д. В результаті озвучених фактів було запропоновано визнати роботу керівника відділу поліції незадовільною, але ця пропозиція набрала 9 голосів районних депутатів. Потім поставили на голосування пропозицію взяти звіт до відома, тобто визнати роботу задовільною, але і ця пропозиція не пройшла, ''за'' ‒ 8 голосів. Вже другу сесію поспіль по звіту начальника поліції не можуть прийняти жодного рішення.

Також депутати прийняли кілька звернень до вищих органів влади. Зокрема, з ініціятиви фракції ВО "Свобода" було прийнято звернення про повернення графи "національність" у державних реєстраційних документах.

У зверненні серед іншого відзначається: "Національна ідентичність ‒ ознака вільного, демократичного, цивілізованого суспільства. На противагу тоталітарній системі, яка прагне перетворити своїх громадян у зденаціоналізовану масу без роду-племені, слухняних гвинтиків cвого режиму, українці повинні обов'язково вирішити питання національної ідентичности.

В українському суспільстві національна справедливість у цих питаннях досі не відновлена. До паспорта громадянина України сьогодні можна вносити ряд усіляких відомостей, зокрема відомості про шлюб, сім'ю, дітей, групу крові та резус-фактор, але тільки не національність чи національність дітей.

Таке штучне позбавлення українців та представників інших націй права вказувати свою національність та гордитися нею є грубим порушенням принципу верховенства права (стаття 8 Конституції України), а також вимог, закріплених у міжнародних актах, зокрема: Загальної Декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські політичні права, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які є частиною національного законодавства України.

Аналіз нормативно-правових актів та бланків реєстраційних документів засвідчує, що в країнах Европейського Союзу в офіційних реєстраційних документах (свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб та ін.) є графа "національність" або національне походження, до якої за бажанням громадянина, записується його національність.

Графа "національність" передбачена також у державних реєстраційних документах багатьох держав Східної та Центральної Європи, у тому числі країн - нових членів Європейського Союзу (Литва, Латвія, Естонія та ін.).

Питання підтримки ідентифікації етнічних українців в Україні, які наразі становлять близько 80% населення нашої держави, сьогодні, в умовах російської агресії та неоголошеної війни Кремля проти України, як ніколи ‒ на часі.

Враховуючи викладене, ми, депутати Косівської районної ради, закликаємо:

1) Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про поновлення графи "національність" у державних реєстраційних документах;

2) Внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1025 "Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану", передбачивши у відповідних бланках свідоцтв про реєстрацію графи "національність";

3) При здійсненні чергового перепису населення в Україні забезпечити обов'язкове зазначення графи "національність" у переписному листі".

Прес-служба Косівської районної організації ВО "Свобода"