ВО "Свобода"

ENG

28 вересня 2017
Олександр Сич привітав прикарпатських освітян з професійним святом
Олександр Сич привітав прикарпатських освітян з професійним святом

Щороку у першу неділю жовтня в Україні відзначають День працівників освіти. Напередодні з професійним святом прикарпатських освітян привітав голова обласної ради, свободівець Олександр Сич.

Звертаючись до колег-педагогів, Олександр Сич наголосив на вагомій ролі працівників освітньої галузі у підготовці молодих фахівців. "Ми виховуємо тих, хто керує державою. Тому не нарікаймо, а виховуймо і навчаймо так, аби наші вихованці, ставши президентами чи депутатами, впроваджували раціональні і правильні реформи", - підкреслив голова облради.

Свободівець також відзначив, що для розвитку освітньої галузі та належного пошанування роботи педагогів необхідно вирішити низку проблем. "Перша проблема ‒ можливість потенційно великої заборгованості на виплату заробітних плат до кінця року. Я дотримуюсь принципової позиції, що Кабінет міністрів України і Верховна Рада, прийнявши будь-які закони чи постанови, які передбачають збільшення оплати праці, повинні це забезпечувати. Натомість, вони перекладають проблеми на плечі місцевого самоврядування. Сьогодні, якщо говорити про зарплату чи інші видатки на освіту, немає проблем в установах, які утримує місцеве самоврядування. Натомість катастрофічно бракує коштів, які мали б забезпечуватися за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету", - сказав Олександр Сич.

Не менш гострими проблемами, за словами посадовця, є втрата молодих фахівців, які масово виїжджають за кордон у пошуках кращих умов роботи та закриття малокомплектних шкіл. "Не зважаючи на те, що в школі може навчатися 10-15 учнів, громади протестують проти її закриття, адже школа ‒ ядро сільського життя. Зникне школа ‒ зникне село. Тому важливо, аби були програми розвитку сільських територій і забезпечувалося надання якісних освітніх школах. Також необхідні зміни до бюджетного законодавства, щоб зекономлені на закритті малокомплектної школи гроші громада мала можливість вкласти в транспортне сполучення чи придбання нового автобуса", - додав Олександр Сич.

За вагомі внески у педагогічну науку, розвиток дошкільної, загальної середньої, позашкільної і професійної освіти, впровадження нових передових технологій у навчання і виховання учнів та студентів очільники області вручили педагогам Прикарпаття обласну педагогічну премію імені Мирослава Стельмаховича, медаль "За заслуги перед Прикарпаттям" та спільні грамоти голови ОДА і голови обласної ради.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"