ВО "Свобода"

ENG

14 жовтня 2017
Олександр Сич: Питання історії УПА ‒ це питання нашої гідности
Олександр Сич: Питання історії УПА ‒ це питання нашої гідности

13 жовтня 2017 року в академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбувся святковий концерт, присвячений Дню захисника України. З цієї нагоди від імені обласної ради її голова, свободівець Олександр Сич привітав ветеранів Української повстанської армії та учасників російсько-української війни.

"Українська повстанська армія ‒ це наша слава, історія, частина нашої ідентичності і, незважаючи на будь-які вимоги, ми не можемо відмовитися від цих сторінок історії. УПА боролася проти кожного, хто зазіхав на українську землю: проти нацистської Німеччини, більшовицької Росії, Польщі. Якщо сьогодні хтось з них ставить претензії до суверенної України і вимагає відмовитися від пошанування героїв УПА, це доводить його імперські амбіції та зазіхання на наші землі", - підкреслив Олександр Сич.

Свободівець також наголосив, що питання історії УПА є питанням нашої гідности. Таким же, на його переконання, є і питання української мови. "Один високопоставлений угорський діяч сказав, що український закон про мову ‒ це ніж у спину Угорщині. На мою думку, все навпаки: користаючись тим, що сьогодні Україна спливає кров'ю, до неї проявляють імперські амбіції сусіди і цим самим вставляють ніж у спину воюючій і спливаючій кров'ю Україні. Росія окупувала землі там, де найменше розмовляли українською мовою. Вимога, аби частина Закарпаття чи Буковини не розмовляла українською мовою ‒ це намагання завтра прийти і забрати ці землі. Переконаний, що ми переживемо всі труднощі з такою славною історією, якою є історія Української повстанської армії", - наголосив Олександр Сич.

Опісля голова облради спільно з головою ОДА вручили учасникам російсько-української війни відзнаки "За бойову звитягу", а ветеранів національно-визвольної боротьби нагородили ювілейною медаллю до 75-річчя УПА, спеціяльно виготовленою за ініціативи обласної ради.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"