ВО "Свобода"

ENG

28 жовтня 2017
Свободівці Прикарпаття просять розширити Національний перелік ліків
Свободівці Прикарпаття просять розширити Національний перелік ліків

Івано-Франківська обласна рада звернулась до Кабміну та народних депутатів з проханням доповнити Національний перелік основних лікарських засобів. Відповідне рішення за ініціятиви фракції ВО "Свобода" було прийняте на черговому засіданні 27 жовтня 2017 року.

Як пояснив автор звернення, депутат-свободівець, голова комісії з питань охорони здоров'я Манолій Піцуряк, згідно з постановою, яка затверджує "Національний перелік основних лікарських засобів", медикаменти, що включені до цього переліку підлягають закупівлі закладами і установами охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Це, зауважує депутат, суттєво звужує перелік медикаментів, які можна призначати на пільгових умовах та закуповувати за кошти держбюджету.

"Обмежений переліком асортимент ліків негативно позначиться на якості лікування та життя хворих на серцево-судинні, онкологічні, бронхо-легеневі захворювання та інших. Він також не дозволить хворим з пересадженими органами отримати рекомендовані спеціалістами трансплантологічних центрів індивідуально підібрані імунодепресивні препарати для запобігання відторгненню органів. До прикладу, у нас є 70 людей з трансплантованими органами. Їм необхідні закордонні ліки. Проте через цю постанову ми не зможемо їх купити. Шкода, що одні хворі помирають не маючи ліків, а інші не можуть використати наявні ліки. Тому необхідно в цьому переліку внести зміни, бо є проблеми із закупівлями. Бо перелік наскільки обмежений, що зараз ми маємо право із наркотичних засобів закупити один чи два препарати. Інші - не маємо права", - пояснив свободівець.

Тож у зверненні пропонується внести доповнення до Національного переліку основних лікарських засобів, розширити асортимент медикаментів, дозволених для закупівлі закладами охорони здоров'я за рахунок бюджетних коштів, та врахувати потребу хворих в отриманні сучасних ефективних життєво необхідних лікарських препаратів.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"