ВО "Свобода"

ENG

24 листопада 2017
На сесії Надвірнянської районної ради депутати-свободівці ініціювали звернення про заборону діяльности УПЦ МП
На сесії Надвірнянської районної ради депутати-свободівці ініціювали звернення про заборону діяльности УПЦ МП

23 листопада 2017 під головуванням голови районної ради, свободівця Івана Гурмака відбулась шістнадцята сесія Надвірнянської районної ради сьомого скликання.

На початку засідання з нагоди четвертої річниці від початку Революції Гідности хвилиною мовчання районні обранці вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх Героїв України, що ціною власного життя відстоювали гідність та свободу української нації.

З депутатськими заявами, запитами і зверненнями виступили свободівці Сергій Штогрин, Андрій Томин та Ігор Голіней. Зокрема, Сергій Штогрин зачитав депутатський запит з приводу відсутности відповідних дорожніх знаків та дорожньої розмітки на відремонтованих дорогах району і наголосив, що дане недоопрацювання підрядника спричиняє підвищену аварійну ситуацію під час руху автомобільного транспорту. Також свободівець порушив питання заміни даху Стримбівської ЗОШ та придбання медичного обладнання для центральної районної лікарні. У спільному депутатському зверненні Василь Білоус та Сергій Штогрин звернулися до керівництва району щодо необхідности підведення води в ДНЗ "Дзвіночок" в селі Красна. Крім того, Ігор Голіней зачитав депутатський запит з проханням сприяти виділенню коштів для закінчення ремонтних робіт в Саджавському будинку культури, а також звернувся із запитом щодо встановлення пам'ятного знаку воїну УПА в селі Цуцилів.

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, у свою чергу, зачитав звернення районної ради, ініційоване фракцією ВО "Свобода" з вимогою заборонити діяльність Української Православної Церкви, підпорядкованої московському патріарху Кирилу, як такої, що несе загрозу національній безпеці України.

Націоналіст зазначив, що необхідно називати речі своїми іменами і діяльність вказаної організації носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер, тим паче є прямі докази щодо причетности священнослужителів даної конфесії до бандформувань так званих ЛНР і ДНР на Сході України.

"Діяльність вказаної організації носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Якщо пригадати весну 2014 року, то саме тоді храми, церкви та монастирі УПЦ стали на Донбасі перевалочними базами для сепаратистів. Крім того, є вже навіть доведені СБУ факти, що священнослужителі Московського патріархату очолювали бандформування так званих ДНР та ЛНР. Не виключено, що священики та вірні УПЦ можуть співпрацювати з спецслужбами Російської Федерації. Називаймо речі своїми іменами: у нас немає Української Православної Церкви, а давно вже діє Російська православна Церква в Україні. Саме ця назва відповідає змісту діяльності вказаної організації", - йдеться у зверненні.

"Українська нація споконвіку визначила для себе пріоритети, з яких "Бог і Україна понад усе!". Нам необхідно позбутися цього останнього "путінського" механізму впливу на свідомість наших громадян." - наголосив очільник Надвірнянщини.

Депутати Надвірнянської районної ради одноголосно підтримали дане звернення.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"