ВО "Свобода"

ENG

27 листопада 2017
В Івано-Франківську встановили пам'ятник Опанасу Заливасі
В Івано-Франківську встановили пам'ятник Опанасу Заливасі

27 листопада 2017 року Івано-Франківськ поповнився душевним пам'ятником. Видатний митець Опанас Заливаха тепер серед франківців на найбільш людній вулиці - Незалежности. Його встановлення ініціював міський голова, голова міської організації ВО "Свобода" Руслан Марцінків. Націоналіст назвав відкриття цього пам'ятника непересічною для міста подією.

За словами міського очільника, Опанас Заливаха став справжнім символом Івано-Франківська, символом нескорености та непродажности. "Він у свій спосіб, завдяки мистецтву, боровся за нашу Батьківщину та був справжнім патріотом. Цікаво, що він був народжений на Слобожанщині, прожив більшу частину свого життя на далекому сході, але йому дуже полюбився Станіславів і він залишився жити в нашому місті на довгі роки. Цей пам'ятник є нетиповим. Всі звикли бачити три- або п'яти метрові статуї. Але велич людини не вимірюється величчю пам'ятника.

Опанас Заливаха був надзвичайно скромною особистістю. Як будь-яка мистецька річ цей пам'ятник буде піддаватись критиці, але найголовніше для нас - це зберегти пам'ять про людину, зробити все можливе, щоб про цю надзвичайну постать знало й молоде покоління. Для цього ми ще встановимо пам'ятну таблицю з QR- кодом, де буде вся інформація про цю велику людину", - пояснив свободівець.

Також, зазначимо, що незабаром в Івано-франківську встановлять пам'ятник Андрію Мельнику.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"