ВО "Свобода"

ENG

2 грудня 2017
Косівська райрада з ініціятиви свободівців вимагає від Президента присвоїти Мирославу Симчичу звання "Герой України"
Косівська райрада з ініціятиви свободівців вимагає від Президента присвоїти Мирославу Симчичу звання "Герой України"

30 листопада 2017 року відбулась чергова ХІ сесія Косівської районної ради. В роботі сесії взяли участь 28 депутатів районної ради із 40. На розгляд депутатів було винесено 26 питань порядку денного.

З-поміж іншого з ініціятиви фракції ВО "Свобода" в порядок денний були включені два звернення: до Президента України та Прем'єр-міністра України щодо присвоєння легендарному сотнику УПА Мирославу Симчичу "Кривоносу" звання "Герой України" та про внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Голова комісії з питань законности, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської та інформаційної діяльности Володимир Кавацюк доповів на сесії, що 5 січня 2018 року буде відзначати свій 95-й день народження легендарний сотник Української Повстанської Армії Мирослав Симчич (псевдо ‒ "Кривоніс"). Косівська районна рада з ініціятиви депутатів-свободівців 13.01.2015 року вже зверталася до Президента України щодо присвоєння почесного звання "Герой України" для Мирослава Симчича. Але з огляду на відсутність реабілітації "Кривоноса", Порошенко П.О. не взяв до розгляду цю пропозицію.

15 листопада 2017 року в Косівському районному суді відбулося судове засідання щодо реабілітації легендарного сотника УПА Мирослава Симчича. У підсумку, суд постановив визнати Мирослава Симчича необгрунтовано засудженим. А також суд визнав Мирослава Симчича таким, що підлягає реабілітації на підставі статті 1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні". І тепер, після рішення Косівського суду про реабілітацію "Кривоноса", у Президента України є всі підстави для надання політв'язневі Мирославові Васильовичу Симчичу звання Героя України.

У зв'язку з викладеним депутати Косівської районної ради вимагають від Президента України розглянути звернення та вжити заходів щодо присвоєння звання "Герой України" легендарному сотнику Української повстанської армії, політв'язню Мирославу Симчичу, враховуючи його неоціненний вклад у розбудову незалежної, самостійної і соборної Української держави, самовіддане служіння Українському народу, незламність сили волі та духу на шляху боротьби за Україну.

Щодо другого звернення, то голова фракції ВО "Свобода" Роман Матейчук зазначив, що в районі склалась катастрофічна ситуація з виплатою заробітної плати працівникам закладів освіти, які фінансуються за кошти місцевих бюджетів.

З невідомих причин із початку 2017 року заробітну плату вчителям оплачують за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, а всім іншим працівникам закладів освіти ‒ за рахунок коштів місцевих бюджетів. В результаті склалась така ситуація, що педагогічні працівники забезпечені коштами і вчасно отримують заробітну плату протягом року, а непедагогічні працівники та технічний персонал ‒ не отримали заробітну плату ще за жовтень 2017 року і до кінця року немає призначень на ці видатки. Зі слів працівників шкіл, людей поділили на "білих" і "чорних", що породжує нездорову атмосферу та соціяльну напругу в колективах.

Районною радою протягом 2017 року приймались усі можливі заходи, які дозволили хоча б частково зменшити дефіцит коштів на заробітну плату. Станом на кінець листопада нестача коштів на заробітну плату в закладах освіти, які фінансуються за кошти місцевих бюджетів, сягає 12, 2 мільйонів гривень, в той час як по освітній субвенції з державного бюджету прогнозується економія коштів до кінця року в сумі 6 млн. грн..

Депутати Косівської районної ради у своєму зверненні вимагають від Прем'єр-міністра України з метою забезпечення належного функціонування закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, недопущення заборгованости з виплати заробітної плати педагогічним і непедагогічним працівникам та технічному персоналу, зняття соціяльної напруги в колективах навчальних закладів через неоднаковий стан виплати заробітної плати з місцевих та державного бюджетів, внести зміни до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року №6, дозволивши відповідним місцевим радам приймати рішення про перерозподіл коштів субвенції для забезпечення у повному обсязі обов'язкових виплат на оплату праці з нарахуваннями вищевказаним працівникам освіти.

Обидва звернення були підтримані одноголосно.

Прес-служба Косівської районної організації ВО "Свобода"