ВО "Свобода"

ENG

23 грудня 2017
Свободівці Прикарпаття закликають владу належним чином вшанувати українців, депортованих із Закерзоння у 1944-1951 роках
Свободівці Прикарпаття закликають владу належним чином вшанувати українців, депортованих із Закерзоння у 1944-1951 роках

За ініціятиви голови Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода" Михайла Королика Івано-Франківська обласна рада звернулася до вищих органів державної влади зі зверненням щодо належного вшанування 75-х роковин початку депортації українців із етнічних теренів у Польщі, яка була здійснена злочинними комуністичними режимами обох країн. Відповідне рішення було прийняте депутатами 22 грудня 2017 року під час сесійного засідання обласної ради.

Депутати підтримали ініціятиву делегатів та учасників VI Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Об'єднань щодо проголошення 2018 року в Україні Роком Справедливости щодо українців, депортованих із т. зв. Закерзоння у 1944-1951 роках та та вимагають забезпечити державну фінансову підтримку безпосереднім жертвам депортації, які ще проживають в Україні.

"Не засуджений і не покараний злочин має тенденцію повторюватися, так як повторилася депортація лемків Луганщини у 2014 році, тільки за те, що вони були українцями і допомагали Збройним Силам України протистояти московській агресії (рівно 70 років по тому, як їх було депортовано із Лемківщини на Донбас)", - наголосив Михайло Королик.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"