ВО "Свобода"

ENG

10 січня
В Івано-Франківську відкрили пам'ятну дошку полковому лікарю УСС-УГА Богдану Кисілевському
В Івано-Франківську відкрили пам'ятну дошку полковому лікарю УСС-УГА Богдану Кисілевському

10 січня 2018 року в Івано-Франківську Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок спільно з міським головою Русланом Марцінківим відкрили пам'ятну дошку полковому лікарю УСС-УГА Богдану Кисілевському.

Пам'ятну дошку в рамках муніципальної програми "Івано-Франківськ ‒ місто героїв" встановили на будівлі поліклініки №5, що на Привокзальній, 17, де з 1926 до 1942 роки відомий громадсько-політичний діяч працював лікарем залізничної поліклініки.

Присутній на заході син Богдана Кисілевського Ігор пригадав, що батько виховував його в дусі патріотизму та вчив співати стрілецьких пісень.

"Встановлена дошка ‒ це пам'ять не тільки для мене, а й для майбутніх поколінь. Треба шанувати тих, хто віддавав життя за Україну. Пам'ять про подвиги героїв минулого допоможе нації в майбутньому поступі", ‒ зауважив він.

Міський голова Івано-Франківська свободівець Руслан Марцінків підкреслив, що це вже вісімдесята дошка, яку відкриває громада міста на честь пошанування визначних особистостей краю.

"Сьогодні відкриваємо дошку ще одному герою нашого міста ‒ лікарю Січових Стрільців. Це вже восьмий десяток дошок, які ми відкриваємо в місті. Коли три роки тому ми започатковували цю програму, в першу чергу, прагнули зберегти і примножити в свідомості сучасників пам'ять про видатних франківців", ‒ акцентував міський голова.

Своєю чергою, очільник ВО "Свобода" Олег Тягнибок, який, до слова, є родичем Богдана Кисілевського, подякував міській владі за те, що в Івано-Франківську зберігається пам'ять про видатних українців, франківців та сучасних героїв українсько-московської війни.

За словами націоналіста, встановлення таких пам'ятних дошок є досить важливим для нашого покоління та туристів, яких щодня все більшає в столиці Прикарпаття.

"Для нас як сучасників дуже важливо пам'ятати про героїзм тих людей, які виборювали Українську державу. І коли сьогодні читаєш біографію Богдана Кисилевського, його сучасників, розумієш, що мати Україна продовжує народжувати таких самих героїв. І зараз ми можемо поспілкуватися з нашими сучасниками, які на сході виборюють нашу державу, відвойовують українську територію і будують у подальшому велику, могутню країну. Я знаю багато військових лікарів, які своєю діяльністю вже записали своє ім'я в історію сучасної України. Це, вочевидь, є продовженням тої боротьби Богдана Кисілевського", ‒ акцентував Олег Тягнибок.

Довідково: Богдан Кисілевський у часи Першої світової війни отримав військове звання хорунжого та був скерований лікарем до корпусу УСС. Служив у моравській Остраві, Перемишлі, Львові. Під керівництвом генерала Мирона Тарнавського пройшов із боями в складі УГА, медична частина розташовувалася у Вінниці, Браїлові, Києві. Був особисто знайомий із Євгеном Коновальцем та Симоном Петлюрою, товаришував із військовими лікарями Белеєм та Ярославом Воєвідкою.

Восени 1919 разом із частинами УГА потрапив у "трикутник смерті", яким була його медчастина.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"