ВО "Свобода"

ENG

22 січня
На Прикарпатті відзначили День Соборності України
На Прикарпатті відзначили День Соборності України

22 січня 2018 року в приміщенні Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного театру імені І. Франка відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Дня Соборності України. Із 99-ою річницею проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки мешканців краю привітав голова Івано-Франківської обласної ради, свободівець Олександр Сич.

"Сьогодні ми не просто віддаємо шану історичній даті, а відзначаємо цей день в умовах реальної загрози нашій соборності, коли вже четвертий рік триває російська військова агресії проти України, в умовах окупації Криму, частини Луганської та Донецької областей, в умовах, коли західні сусіди неоднозначно демонструють свої імперські домагання до сучасної Української держави під впливом російської агресії. Тому відчуття єдності українських земель та соборності Української держави сьогодні як ніколи гостро стоїть у наших душах. Вшановуючи цю дату, схилімо голови перед всіма синами і дочками України, які віддали свої життя за соборність нашої держави на східному фронті та перед героїзмом тих, хто й сьогодні відстоює державну незалежність України", - відзначив керівник депутатського корпусу.

Олександр Сич також підкреслив, що відзначаючи День Соборності потрібно пам'ятати про ще одну не менш важливу подію ‒ 100-річчя української незалежності.

"Такі держави як Польща, Литва, Латвія, Естонія пройшли такий же шлях державотворення, як Україна. Сьогодні вони відзначають 100-річчя своєї незалежності, бо ведуть свій родовід від тих держав, які постали в такому ж революційному горнилі, як Українська держава у 1918 році. Ми ж, проголосивши незалежність четвертим Універсалом 22 січня 1918 року, забули про нього сьогодні і ведемо свій родовід від 1991 року. Звичайно, проголошена тоді в Станиславові та на Софіївській площі у Києві соборність не була зреалізована, так само як і не була зреалізована українська державність у формі Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Але цей історичний факт дозволяє нам вести свій родовід саме від тієї держави", - наголосив свободівець.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"