ВО "Свобода"

ENG

27 січня
Свободівець Євген Луців презентував дві книги про національно-визвольну боротьбу українців та бойову "магію" козаків-характерників
Свободівець Євген Луців презентував дві книги про національно-визвольну боротьбу українців та бойову "магію" козаків-характерників

27 січня 2018 року в Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбулась презентація книг депутата Надвірнянської міської ради від ВО "Свобода" Євгена Луціва "Замовлені від кулі і шаблі" та "Святі і страшні: партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва".

На захід завітали історики, краєзнавці, працівники бібліотеки, читачі та активісти РО ВО "Свобода".

Євген Луців ‒ краєзнавець, учитель географії Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова Надвірнянської районної організації "Меморіал", депутат міської ради, лауреат районних премій ім. Надії Попович та Юрія Шкрумелюка, автор 8 книг, зокрема "Люди з легенди. Життя та боротьба Мирона та Марти Свідруків", "Меморіал": причетність", "Від "пасіки" до Пасічної", "Бойове мистецтво гуцулів","Лицарі червоної калини", "Чорти ми лісові" та ін.

Основу книги "Святі і страшні становить партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва" розглянуті історія та періоди розвитку українського вільнокозачого руху І-ї пол. ХХ ст.; питання організації, підготовки, тактики бойових дій; розвідувального забезпечення, дій повстанців та партизанської Армії УНР проти білих і червоних московських окупантів. Видання є актуальним в період нинішньої московсько-української війни та цікавою для військових і всіх, хто досліджує історію української воєнної тактики. За словами автора, книга "Замовлені від кулі і шаблі" являє собою унікальне дослідження магічних, надприродних умінь характерників, з середовища яких вийшли майбутні засновники українського козацтва та розробники їхньої бойової підготовки і тактики. На основі історичного, міфологічного та етнографічного матеріалу автор розкриває маловідомі аспекти воєнної тактики українського козацтва, що часто межують з легендами чи основуються на них.

Присутнім презентували також тематичні історичні фільми про козаків-характерників та український вільнокозачий рух. Автор зачитав декілька уривків зі своїх нових книг та подякував всім хто сприяв у виданні такої необхідної суспільству літератури. На заході присутні активно обговорювали підняті в книгах теми.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"