ВО "Свобода"

ENG

2 лютого
Надвірнянська районна рада дала свою оцінку прийняттю закону про заборону "бандерівської ідеології"
Надвірнянська районна рада дала свою оцінку прийняттю закону про заборону "бандерівської ідеології"

1 лютого 2018 року під головуванням голови районної ради свободівця Івана Гурмака відбулась чергова вісімнадцята сесія Надвірнянської районної ради сьомого скликання. У роботі сесії взяли участь депутати районної ради від фракції ВО "Свобода" Сергій Штогрин, Андрій Крицький, Володимир Черленюк, Ігор Голіней та Дмитро Гандзюк.

Засідання розпочали із хвилини мовчання в пам'ять про воїнів-крутянців, що героїчно загинули 100-років тому в нерівному бою з московським ворогом на станції Крути, Героїв Небесної Сотні, бійців московсько-української війни та всіх Героїв України, котрі віддали свої життя за свободу та незалежність рідної землі.

Голова районної ради Іван Гурмак з нагоди роковин пам'ятних дат української історії, а саме 99-річчя Дня Соборності України, 100-ліття з дня проголошення незалежності Української Народної Республіки та 100-ліття з нагоди бою під Крутами зазначив, що в ці пам'ятні дні кожен з нас повинен замислитися чи не соромимо ми слави невинно убієнних патріотів України, чи реалізовуємо ті цінності, які століттями відстоюють українці всіх поколінь.

З депутатськими заявами, запитами і зверненнями виступили свободівці Сергій Штогрин та Володимир Черленюк. Зокрема Сергій Штогрин зачитав депутатський запит з приводу необхідності проведення заміни даху Стримбівської ЗОШ І ст. та добудови в цій же школі приміщення комп'ютерного класу. Також свободівець звернувся з проханням виділити кошти для впорядкування могил бійцям сотні Чайки в селі Верхній Майдан. Націоналіст Володимир Черленюк порушив важливе питання щодо своєчасності виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ району, а саме працівникам культури та технічним працівникам.

Особисто голова фракції ВО "Свобода" в Надвірнянській районній раді Сергій Штогрин зачитав звернення депутатів районної ради від політичної партії ВО "Свобода".

з приводу ухвалення польським Сеймом пакету законів, що принижують українську національну гідність та передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію.

"Заборона "бандерівської ідеології" ‒ це не просто дешевий популізм частини польського політикуму. Насправді це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Зокрема, цей пакет законів повторює темники кремлівської пропаганди щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за спростування цієї брехні передбачає позбавлення волі до трьох років.

У своїй політиці агресивного реваншизму та односторонньої ревізії історії депутати Сейму дійшли до заборони називати польські катівні на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв та представників інших національностей) "концентраційними таборами". Вони дійшли й того, що територію Галичини називають "Східною Малопольщею" та забороняють згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини)! Це ще раз свідчить про цинічні подвійні стандарти польської верхівки.

Такі рішення польського Сейму ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України відновити добросусідські відносини з Польщею. Бачимо, як союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польських прокремлівських політиків та бездіяльність української влади.

Вважаємо ухвалення такого пакету законів прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій. Для всіх очевидно, що виграє від цього спільний ворог ‒ Московія. В той час, як Україна спливає кров'ю, польські шовіністи підступно б'ють у спину, користуючись тимчасовою слабкістю офіційного Києва. Нагадуємо полякам, що і Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!". Саме ці бандерівці стоять в обороні не тільки України, а й Польщі, Європи та всього світу від московської орди. Нинішній польській владі слід пригадати історію: кожен удар у спину українців закінчувався трагічно для самої Польщі", - відзначається у зверненні.

Текст звернення депутати Надвірнянської районної ради підтримали одноголосно.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"