ВО "Свобода"

ENG

2 березня
Прикарпатські депутати звернулись до МОЗ щодо врегулювання проблеми незабезпечення імунодепресантами хворих з пересадженими органами
Прикарпатські депутати звернулись до МОЗ щодо врегулювання проблеми незабезпечення імунодепресантами хворих з пересадженими органами

Івано-Франківська обласна рада звернулася до прем'єр-міністра та міністра охорони здоров'я щодо врегулювання проблеми незабезпечення імунодепресантами хворих з пересадженими органами. Відповідне звернення за ініціятиви свободівців було прийнято 2 березня 2018 року під час пленарного засідання обласної ради.

Як пояснив голова комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики, депутат-свободівець Манолій Піцуряк, після пересадки органів хворі пожиттєво повинні приймати ліки, які закуповуються за рахунок бюджету. Таких на Прикарпатті є близько 50 осіб.

"Найбільш ефективним з усіх вважається препарат "Програф" та "Адваграф". Однак під час тендерних закупівель визначальною умовою перемоги є ціна. У підсумку, під час тендеру купили інший препарат, який ніби має схожу медичну назву, але зовсім іншу якість. Тож частина людей з пересадженими органами відмовляються його пити, адже до цього вони вживали інший препарат. Вони бояться побічних ефектів чи навіть відторнення органу", - пояснив медик.

За словами Манолія Піцуряка, Департамент охорони здоров'я звертався у МОЗ, Національний інститут хірургії та трансплантології імені Шалімова та Харківський обласний клінічний центр урології і нефрології Шаповала щодо використання "Тапкану". З Харківського центру прийшла відповідь про те, що вони також закупили цей препарат, однак досі його так і не видавали пацієнтам. Водночас, у МОЗ кажуть, що препарат зареєстрований.

"У зверненні просимо, аби в МОЗ при закупівлі орієнтувались не на ціну, а на якість, міжнародні стандарти та результати доказової медицини", - підкреслив свободівець.

У свою чергу, голова фракції ВО "Свобода" Михайло Королик зауважив, що в Україні є проблема з пересадкою органів. "Адже тільки в Тисменицькому районі є 32 особи, які ходять на гемодіаліз. Це забирає багато коштів та ускладнює їм життя.Якби була змога пересадки органів, то це значно полегшило їм життя. Вважаю, що обласна рада має прийняти звернення до Верховної ради щодо прийняття закону про донорство органів в Україні. Також закликаю депутатів підтримати звернення щодо ліків для людей з пересадженими органами", - зауважив Королик.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"