ВО "Свобода"

ENG

2 березня
Свободівці закликають зберегти Галичу статус районного центру
Свободівці закликають зберегти Галичу статус районного центру

Івано-Франківська обласна рада звернулася до Верховної ради України та Кабміну щодо збереження Галичу статусу міста районного центру.

Депутат облради від фракції "Свобода" Оксана Тебешевська підкреслила, що через реформу місцевого самоврядування та, як наслідок, укрупнення районів, Галич може втратити статус міста районного значення.

"Враховуючи велике державотворче, історичне та духовне значення Галича, просимо залишити йому статус районного центру", - зауважила Тебешевська.

При цьому, як підкреслив голова облради Олександандр Сич, попри звернення громадськости до депутатів, відповідні рішення доцільно також приймати на рівні району й самого міста Галича.

Депутат-свободівець Ігор Дебенко запропонував зазначити також у зверненні про нагальну потребу виділення фінансування на відбудову та реставрацію Галича як національної пам'ятки архітектури.

Депутати таку ідеї підтримали, втім запропонували розробити окреме звернення до Кабміну щодо відбудови Древнього Галича.

Відтак, голова облради дав відповідне доручення апарату облради та відповідному департаменту підготувати таке звернення на наступну сесію.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"