ВО "Свобода"

ENG

7 березня
Свободівці провели традиційну факельну ходу пам'яти Романа Шухевича
Свободівці провели традиційну факельну ходу пам'яти Романа Шухевича

5 березня2018 року з нагоди вшанування 68-ої річниці від дня загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича надвірнянські свободівці провели у м. Надвірна вже традиційну факельну ходу.

Роман Шухевич загинув в бою із військами НКВД 5 березня 1950 року в містечку Білогорща неподалік Львова. Він загинув, але не скорився. Генерал Шухевич - великий воїн нескореної української нації, Герой України.

Передувала заходу поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста. Після Богослужіння учасники смолоскипного маршу рушили під гасла: "Слава Україні! Героям Слава!", "Україна ‒ понад усе!", "Бандера, Шухевич - Герої України!", "Герої не вмирають! Вмирають вороги!" "Слава нації! Смерть ворогам" до символічної могили "Борцям за волю України" де відбулось народне віче. Участь у заходах взяли депутати обласної, районної та міської рад від ВО "Свобода", голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак, вояки-ветерани Надвірняського районного братства ОУН-УПА під керівництвом Михайла Юркевича, бійці московсько-української війни, зокрема комбатанського об'єднання "Легіону Свободи", вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею та Надвірнянської школи-інтернату, представники обласного та районного осередків ВГО "Сокіл", мешканці та гості Надвірнянщини.

Священнослужителі відправили панахиду за всіма загиблими за свободу й незалежність України. Учасники смолоскипного маршу виконали Молитву Українського Націоналіста.

Націоналісти поклали квіти і лампадки до символічної могили та спільно з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв України минулого та сьогодення.

"Роман Шухевич ‒ Герой України! І це звання належить йому по праву моральному та історичному. Віримо, що прийде час і пост президента нашої держави обійме справжній українець, націоналіст, який відновить національну справедливість і поверне генералу УПА звання Героя офіційному рівні. Нині на передовій московсько-української війни українські захисники захищають суверенітет і державність України, всі вони єдині у своїх намірах будувати не олігархічну державу, а справжню національну, котра буде служити інтересам української нації, бо саме за мирне і щасливе майбутнє наших дітей гинуть бійці на Східному фронті. Тож не посоромимо слава Героїв України, і будьмо завжди готові стати на захист Української держави." - звертаючись до присутніх, наголосив депутат Івано-Франківської обласної ради голова РО ВО "Свобода" Михайло Іваночко.

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак закликав до єдності в прагненні розбудови національної, самостійної України, такої, якою її хотіли бачити Роман Шухевич, Степан Бандера, Герої небесної Сотні і полеглі воїни московсько-української війни. Свободівець відзначив, що якби зараз на чолі українського війська був такий генерал, як Роман Шухевич, то вже здобута була б перемога над ворогами.

"Роман Шухевич говорив, що приклад героїчної боротьби українського повстанця стане зерном української землі, з якого у майбутньому виросте нова українська генерація, яка довершить те, що не суджено було довершити у роки визвольної боротьби УПА. В протистоянні московському окупанту, бачимо як постають новітні борці Української держави і нехай не бракне нам сили продовжити святу справу Героїв. Слава Україні! Слава Роману Шухевичу!".

У своєму зверненні військовий капелан комбатанського об'єднання "Легіон Свободи" о. Василь Довганюк зазначив, що ми повинні повертатися до вічних українських цінностей, наслідувати наших героїв, тому що проти них ведуть боротьбу - не збройну, а інформаційну. Із нас хочуть витравити нашу пам'ять, пам'ять про наше минуле, зокрема, і про героя Романа Шухевича.

Слова шани генерал-хорунжому УПА висловив голова районного осередку ВГО "Сокіл" друг Андрій.

Пам'ятний захід завершився виконанням Державного Гімну України.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"