ВО "Свобода"

ENG

10 березня
На Прикарпатті урочисто відзначили 204-у річницю від дня народження Тараса Шевченка
На Прикарпатті урочисто відзначили 204-у річницю від дня народження Тараса Шевченка

З нагоди відзначення 204-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка в обласному центрі Прикарпаття відбулася урочиста хода та віче. Представники влади та громадськості рушили колоною з Вічевого майдану в міський парк до пам'ятника Кобзареві. Очільники області та міста поклали квіти до підніжжя монумента, опісля представники духовенства відслужили поминальну панахиду.

Від імені обласної ради з вітальним словом до присутніх звернувся керівник депутатського корпусу, свободівець Олександр Сич. "Тарас Шевченко надзвичайно широкий, глибокий, багатогранний, настільки, що у всі часи найрізноманітніші партії, режими, ідеології намагалися його зробити своїм. Але Тарас Шевченко насправді належить Україні, він любив Україну і українців, вболівав болями України і українців й з точки зору свого таланту зображав ці болі. З точки зору своєї високої освіченості він бачив шлях з того безпросвітку, в якому перебували українці, вказував на нього і вів за собою", - підкреслив голова обласної ради.

Водночас, Олександра Сич зауважив, що у своїх переконаннях Тарас Шевченко був націоналістом. "Шевченко ‒ націоналіст, бо добро нації завжди ставив понад усе. Ідеологія націоналізму ‒ це загальнонаціональний світогляд, а не тільки ідеологія окремої партії. Вона передбачає, що всі повинні дбати за добро нації. Різні ідеології вказують різні шляхи досягнення такого добра і мають право змагатися за такий шлях, але в жодному разі вони не повинні заперечувати самого факту існування української нації і підпорядковувати її інтереси чиїмось чужим інтересам. Допоки немає такого стану, коли все без винятку суспільство сповідує такий світогляд, до того часу будуть існувати такі ідеології, які чужі лекала намагаються накласти на українську одежину", - резюмував націоналіст.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"