ВО "Свобода"

ENG

16 березня
Олександр Сич: Карпатська Україна відіграла важливу роль в українському державотворенню ХХ століття
Олександр Сич: Карпатська Україна відіграла важливу роль в українському державотворенню ХХ століття

Карпатська Україна відіграла важливу роль в українському державотворенню ХХ століття. НА цьому наголосив голова обласної ради, свободівець Олександр Сич під час мітингу з нагоди відзначення 79-ї річниці проголошення Карпатської України, який відбувся на Красному полі поблизу м. Хуст на Закарпатті 15 березня 2018 року.

Вітаючи учасників мітингу від імені Прикарпаття Олександр Сич наголосив, що Карпатська Україна зробила вагомий внесок в українське державотворення. "Сторінка історії Карпатської України стоїть поряд з іншими формами державотворення ‒ ЗУНР, УНР, відновленої держави у Львові в 1941 році. Переконаний, якби не ці зусилля українського державотворення, невідомо, чи постала б Українська держава після розпаду СРСР. А якщо б постала, чи набула б вона тих зовнішніх українських форм, які вона має і сьогодні ми докладаємо зусиль, аби наповнити її українським змістом", - зауважив свободівець.

Олександр Сич також додав, що історія Карпатської України дає нинішнім учасникам українського державотворення важливі уроки. "По-перше, Карпатська Україна перебувала у складі Чехословаччини і хоч на той час це була найбільш демократична держава Європи, у ній українці були людьми другого сорту. До останнього моменту свого існування ця держава не виконувала своїх міжнародних зобов'язань, щоб надати повноцінну автономію Карпатській Україні. З цього виходить, що тільки у власній державі українець може почувати себе вільно і гідно, бо будь-яка чужа країна буде йому мачухою. По-друге, тільки народившись Карпатська Україна загинула. Ми повинні бути сильними, аби ніколи не піддавати ризику свою землю. Щоб бути сильними треба навести порядок у власній державі, треба нарощувати свою економічну і військову потужність, щоб не повторювалося ситуація 1939 року, коли долю Карпатської України вирішували у чужих державах і чужих столицях. Аби сьогодні у цей складний для нас час нашу долю не вирішували ні в Москві, на в Брюсселі, ані в Вашингтоні, але тільки у Києві", - підкреслив націоналіст.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"