ВО "Свобода"

ENG

26 березня
В Калуші відбувся традиційний ХVІ шаховий турнір пам'яти Героя України Олекси Гірника
В Калуші відбувся традиційний ХVІ шаховий турнір пам'яти Героя України Олекси Гірника

24 березня 2018 року в Калуші відбулося урочисте відкриття ХVІ шахового турніру пам'яти Героя України Олекси Гірника, участь в якому взяли 20 команд юних шахістів. Уже традиційного до його проведення долучилися свободівці Прикарпаття, зокрема голова обласної організації ВО "Свобода" Михайло Королик.

Присутні мали змогу переглянути документальний фільм про Олексу Гірника, почути розповідь про батька від Євгена Гірника, спогади ветерана визвольних змагань Степана Петраша, голови міської організації КУНу Олега Кушлика, виступ начальника управління в справах сім'ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайла Клима та ін. про справжнього патріота України, який на знак протесту проти русифікації спалився на Чернечій горі.

Привітала учасників змагань і депутат обласної ради (фракція ВО "Свобода"), заслужений учитель України, член Національної спілки письменників України Оксана Тебешевська. Націоналістка наголосила на важливости таких заходів: "Ми завжди підтримуємо такі спортивні турніри, бо вони є школою гартування сили волі, українського духу, формування бійцівських якостей у людини, особливо молодої. На жаль, і ХVІ шаховий турнір проходить у час московсько-української війни. Тому найперше маємо дякувати тим хлопцям, які захищають Україну, захищають наш спокій. Але чи народились би такі славні нинішні патріоти-воїни, якби не було Степана Бандери, Романа Шухевича? Якби не було таких лицарів українського чину як Олекса Гірник?! На ось таких змаганнях ви не тільки здобуваєте досвід, перемоги на шахівницях, а й пізнаєте нашу історію, знайомитеся з тими людьми, які своє життя присвятили Україні, боротьбі за її незалежність".

Після урочистого відкриття турніру спортсмени-ветерати та наймолодші учасники зробили перші ходи, а організатори та гості змагань поклали квіти до меморіальної дошки Олекси Гірника.

Прес-служба Калуської районної організації ВО "Свобода"