ВО "Свобода"

ENG

5 квітня
На Прикарпатті презентували "Великий зрив" Костя Левицького
На Прикарпатті презентували "Великий зрив" Костя Левицького

В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. Франка відбулася презентація книги голови уряду ЗУНР Костя Левицького "Великий зрив". На сторінках видання йдеться про світла і тіні українського державотворення 1918 року на Наддніпрянщині та в Галичині. Зокрема, про діяльність українських депутатів Рейхсрату у Відні і членів УНРади у Львові, спрямовану на практичну реалізацію ідеї державності на західноукраїнських землях, перипетії творення Української держави в жовтні ‒ листопаді 1918 року і Листопадовий зрив, а також про колізії українсько-польських взаємин.

Присутній на презентації книги голова обласної ради, свобожівець Олександр Сич наголосив, що видання особливе тим, що розраховане не лише на істориків та науковців, але й на пересічних людей, які цікавляться історією України.

"У книзі зібрані першоджерела, які не з переказу істориків, а зі слів сучасників можуть подати історію, розповісти, як відбувалися події. Читаючи такі праці люди будуть розуміти наскільки це феноменальна річ ‒ творення Української держави. Бо, до прикладу, поляки в цьому році будуть масштабно святкувати 100-річчя своєї держави. А ми відзначаємо лише 27-у річницю Української держави, в той час, коли її відновлення відбулося так само 100 років тому. На прикладі таких книг, які ґрунтуються на першоджерелах, ми повинні сьогодні говорити, що нашій країні 100 років", - зауважив Олександр Сич.

Керівник депутатського корпусу також відзначив, що в рамках обласної програми "Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки" на 2018-2019 роки будуть закуплені книги та розповсюджені у бібліотеках області.

"Великий зрив" Костя Левицького - це перше видання історико-мемуарної серії "Звитяжці", приурочене до відзначення 100-річного ювілею Західноукраїнської Народної Республіки ‒ Української держави, яку створили українці в листопаді 1918 року на українських етнічних землях.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"