ВО "Свобода"

ENG

13 квітня
Франківські свободівці вшанували загиблих ОУНівців в мікрорайоні "Княгинин"
Франківські свободівці вшанували загиблих ОУНівців в мікрорайоні "Княгинин"

6 квітня 1949 року була викрита криївка (біля церкви по вулиці Княгинин ) працівниками каральних органів НКВС і загинуло троє молодих патріотів, яким було всього лише 22-24 роки. Це були націоналісти-оунівці, учасники молодіжного націоналістичного підпілля, членами відділу пропаганди надрайонного проводу ОУН Василь Гросберг, Ганна Соколовська і Ганна Сміжак, які працювали проти більшовицького режиму. Ці люди боролися за визволення України від московської навали.

Такі заходи є традиційними, де націоналісти-свободівці щорічно вшановують пам'ять Героїв. В межах заходу відбулась молебень за вшанування загиблих борців за волю України. Участь у заході традиційно взяв голова міської організації ВО "Свобода", міський голова Руслан Марцінків.

"Це дуже трагічна історія для нашого міста, адже зараз відкриваються нові деталі, пов'язані з цією подією. Адже привів до цієї криївки один з родичів загиблих, якому НКВДисти обіцяли зберегти їм життя. Проте, як криївку викрили, націоналісти не здалися, а обрали смерть за Україну", - розповів Руслан Марцінків.

"Такі події закликають нас задуматись. Без їхньої жертви не було б нашої держави. Сьогодні на сході молоді хлопці та дівчата знову захищають нашу державу. Віддають життя за українські прапор, церкву, державу, мову. Нехай над нашим небом панують мир, а всім, хто стоїть на захисті національної гідності та соборності України - здоров'я, добробуту, підтримки і віри", - звернувся до присутніх міський голова.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"