ВО "Свобода"

ENG

22 квітня
В Івано-Франківську відбувся Марш сили нації "За українське майбутнє без олігархів!"
В Івано-Франківську відбувся Марш сили нації "За українське майбутнє без олігархів!"

22 квітня 2018 року в Івано-Франківську націоналісти провели Марш сили нації "За українське майбутнє без олігархів!". Основна мета заходу ‒ домогтись ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Громадськість велелюдним ходом пройшла центральними вулицями обласного центру від площі імені Івана Франка до Вічевого майдану, де відбулося загальноміське віче.

Спільно з громадськістю участь у заході взяли Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок, політв'язень Юрій Сиротюк, народний депутат України Михайло Головко, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, міські голови Івано-Франківська та Тернополя Руслан Марцінків і Сергій Надал, очільник свободівців на Прикарпатті Михайло Королик, депутати різних рівнів рад Івано-Франківщини.

"Олігархи, уособлюючи собою зрощення державної влади, криміналу і великих грошей, монополізували країну. Нація, громадянске суспільство зобов'язані усунути вплив олігархів на українську владу, на українську економіку. Маємо спільно розпочати знищення олігархії як класу", ‒ наголосив Олег Тягнибок.

Як зазначив голова Івано-Франківської обласної ради, заступник Голови ВО "Свобода" Олександр Сич, олігархи ‒ це найбільше зло в Україні. "Допоки в нас панує олігархія, доти в країні зберігатиметься законсервований, постсовєцькій, постколоніальний стан, доти в країні відбуватимуться не реформи, а їх імітація в умовах не справжньої, а фейкової демократії", ‒ акцентував Олександр Сич.

З метою унеможливлення подальшого збереження існуючої системи, за словами лідера "Свободи" Олега Тягнибока, націоналісти спільно напрацювали й зареєстрували в парламенті пакет антиолігархічних проектів законів. Насамперед йдеться про законопроекти щодо деофшоризації економіки, ліквідації приватних монополій та ухвалення нового Податкового кодексу, який передбачатиме запровадження прогресивної шкали оподаткування "малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки". Окрім того, мова про законодавчі ініціативи щодо заборони приватизації стратегічних підприємств, деолігархізації енергетики, забезпечення справедливого формування тарифів та інші.

Націоналісти ініціювали збір підписів у парламенті з метою невідкладного розгляду відповідних законопроектів. Одночасно уже 19 місцевих рад по всій країні ухвалили на своїх сесіях спеціальні звернення з вимогою затвердження парламентом зазначених законопроектів.

На Івано-Франківщині відповідні звернення, як запевнив голова обласної організації ВО "Свобода" Михайло Королик, будуть включені до порядку денного чергових сесій обласної та районних рад.

"Ми повинні взяти прапор боротьби і побороти олігархію в нашій країні раз і назавжди. Лише від нас з вами залежить майбутнє наших дітей. Ми не повинні боятися змін й зробити все для того, щоби жити у квітучій, самодостатній Україні", ‒ зауважив Михайло Королик.

"Єдина запорука зміни Української держави ‒ обрання Президентом країни націоналіста й формування націоналістичної більшості в парламенті. Майбутнє України ‒без олігархів, і нам його спільно творити та розбудовувати!" ‒ акцентував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Велелюдна акція націоналістів завершилася зачитанням вимог маршу, а зокрема:

- від Верховної Ради України ‒ негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.

- від Кабінету Міністрів України ‒ висловити чітку позицію щодо Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, публічно його підтримати та звернутися до парламенту щодо негайного розгляду цих ключових ініціатив.

- від Президента України Петра Порошенка ‒ підтвердити справами свої неодноразові публічні обіцянки щодо деолігархізації та зобов'язати фракцію "Блок Петра Порошенка" й коаліцію у Верховній Раді негайно внести на розгляд парламенту Антиолігархічний пакет докорінних перетворень і проголосувати за нього.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"