ВО "Свобода"

ENG

21 травня
"Марш слави" та реконструкція бою ‒ в Івано-Франківську відзначили День Героїв
"Марш слави" та реконструкція бою ‒ в Івано-Франківську відзначили День Героїв

20 травня в Івано-Франківську відбувались загальноміські заходи присвячені Дню Героїв та Дню пам'яті жертв політичних репресій. Традиційно, участь у них взяли місцеві націоналісти на чолі з головою обласної ради, заступником Голови ВО "Свобода" з ідеологічних питань Олександром Сичем та головою міської організації ВО "Свобода", міським головою Русланом Марцінківим.

Розпочались заходи з Маршу Слави Легіону Українських Січових Стрільців. Колона націоналістів рушила від Меморіального скверу, де відбулася панахида за Героями, до парку Шевченка.

Реконструкцію бою відтворювали представники військово-історичних клубів з м.Львова, м.Києва та м.Вінниці. Вони подарували глядачам військово-історичну реконструкцію "Бій Легіону Українських Січових Стрільців проти підрозділів Російської Імператорської Армії".

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що пам'ять про наших Героїв щоразу освіжають нові трагічні сторінки з історії України. "23 травня 1938 року загинув голова Проводу українських націоналістів Євген Коновалець. Також у травні загинули Симон Петлюра, Микола Міхновський та інші герої, які боролись за право України називатися вільною та незалежною державою. Тому саме в цьому місяці ми відзначаємо День Героїв - як пам'ять про тих, хто боровся за нашу державність у різні роки. Сьогодні вулицями міста пройшовся "Марш Слави", приурочений саме до цього дня. Колона рухалася від Меморіального скверу до Парку Шевченка, де саме зараз розпочнеться реконструкція бою між легіоном Січових Стрільців та підрозділами російської армії.

Ми пам‘ятаємо своїх Героїв!", - наголосив націоналіст.

Прес-служба Івано-Франківської міської організації ВО "Свобода"