ВО "Свобода"

ENG

23 травня
Олександр Сич: Збереження пам'яти про наших Героїв є дуже важливим для розбудови Української держави
Олександр Сич: Збереження пам'яти про наших Героїв є дуже важливим для розбудови Української держави

Збереження пам'яти про українських Героїв є дуже важливим для розбудови Української держави. На цьому 23 травня 2018 року наголосив голова обласної ради, свободівець Олександр Сич під час віча до Дня Героїв поблизу пам'ятника Євгену Коновальцю в Івано-Франківську.

"Свято Дня Героїв було запроваджене другим великим збором ОУН(б) у квітні 1941 року для пошанування видатних діячів, які були провідниками української нації ‒ Миколи Міхновського, Симона Петлюри та Євгена Коновальця. Окрім них були ще сотні і сотні знаних і незнаних підпільників ОУН та вояків УПА. Про когось із них історія говорить, а про когось мовчить. А про когось із тих тисяч українців, які сьогодні гинуть за незалежність України історія ще згадає. Очевидно, що для символічного пошанування знову будуть обрані декілька героїв, але за їхніми спинами будуть стояти тисячі і тисячі не згаданих. Деколи постає питання доцільності святкування таких дат, проте саме мова, культура, релігія, історія та національні Герої визначають нашу ідентичність. І коли поляки чи московити нам ставлять умови не вшановувати наших героїв, то вони цим самим хочуть ліквідувати одну з тих рис нашої ідентичності, які розрізняють нас із ними, а отже і дають нам право мати власну державу на власній землі. Тому для нас збереження пам'яті про наших героїв є дуже важливим для розбудови Української держави", - підкреслив націоналіст.

В рамках заходів на вшанування Дня героїв відбулася поминальна панахида за душі полеглих Героїв, які боролися за незалежність Української держави. Також керівники області та міста поклали квіти до пам'ятника Євгену Коновальцю.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"