ВО "Свобода"

ENG

27 травня
Свободівці Надвірнянщини провели тематичний захід "НАША ЗЕМЛЯ - НАШІ ГЕРОЇ!"
Свободівці Надвірнянщини провели тематичний захід "НАША ЗЕМЛЯ - НАШІ ГЕРОЇ!"

24 травня 2018 року в Надвірній з ініціятиви свободівки Вікторії Торес відбувся, приурочений Дню Героїв України, літературно-мистецький тематичний захід "Наша земля ‒ наші Герої!".

Глядацький зал Кіноклубу "63" був вщент переповнений. Приємно було бачити, що половина глядачів саме учасники московсько-української війни, адже для них й було організовано такого роду культурне дозвілля.

Художній фільм "Кіборги" переглянули на одному диханні, видихаючи емоційно. Хтось частково з воїнів впізнав в головних героях себе, пригадав не так давно покинуті окопи та бліндажі, прокрутив в пам'яті ще й гірші фронтові моменти, бо Донецький аеропорт ‒ це лиш сторінка в книзі Української війни з московією і ми повинні це пам'ятати. Не виривати з пам'яті Героїчну оборону Луганського аеропорту, водночас трагічне Дебальцево і жорстокий Ілловайський котел…Савур-могилу та оборону Маріуполя. У голові кожного українця слова Попасна, Піски, Щастя, Кримське, Мар'їнка асоціюватимуться з війною…втратами… несправедливістю і водночас з мужністю, незламністю, Героїзмом і щирим патріотизмом на перший погляд звичайних, хоча насправді надзвичайних українців!

Націоналістична поезія від учасника літературного проекту "Дух Нації" з Прикарпаття Ігоря Бойчука створила неабияку атмосферу патріотизму. Зосереджено вслухаючись в кожне слово поета-націоналіста, чергові віршовані рядки завершувалися гучними оплесками. У рамках тематичного вечора Ігор Бойчук презентував свою третю збірку націоналістичної поезії "Умившись кров'.ю ворогів".

Майстерне виконання музичних композицій бардом-музикантом з Івано-Франківська Андрієм Мавриком емоційно забарвило захід, а на завершення всі присутні виконали невмирущу пісню Володимира Івасюка "Червона рута".

Також була розгорнута невеличка "Фронтова фотовиставка". Завершилося літературно-мистецьке дозвілля виконанням Державного Гімну України.

Особисто сприяв в реалізації заходу депутат Івано-Франківської обласної ради, голова Надвірнянської РО ВО "Свобода" Михайло Іваночко. Свободівець подякував всім присутнім за те, що завітали на тематичний вечір "Наша земля ‒ наші герої!" і наголосив, що вкотре перед українською нацією постає завдання перемогти у боротьбі за соборну самостійну Українську державу, на прикладі героїчного чину Героїв минулого і вже Героїв сьогодення повинні гартувати дух.

Депутат обласної ради, волонтер Василь Сенатович наголосив, що необхідно позбуватися того комплексу комунізму, колт буцімто про війну не говорять, адже про війну необхідно розповідати і це слід робити саме тим людям, які брали участь у бойових діях.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"