ВО "Свобода"

ENG

13 червня
Садовому на замітку: як сводобівці у Франківську зі сміттям справляються
Садовому на замітку: як сводобівці у Франківську зі сміттям справляються

Сортувальна лінія в Івано-Франківську запрацювала. 12 червня 2018 року на полігоні її офіційно запустили. Відтепер ТПВ сортуватимуть на кілька фракцій для забезпечення подальшої переробки та екологічної утилізації. На офіційне відкриття завітали голова обласної ради, заступник голови ВО "Свобода" Олега Тягнибока з ідеологічних питань Олександр Сич, голова фракції націоналістів в обласній раді, голова обласної організації ВО "Свобода" Михайло Королик, а також очільник міської, міський голова ‒ Руслан Марцінків.

Сортувальна лінія є сучасною та мобільною, вона не потребує багато догляду. Відсортоване сміття продаватиметься для вторинної переробки. Всі інші відходи - йдуть на сепаратор для подрібнення. Зараз потужність лінії - 20-25 тонн за зміну. Проте з часом потужність лише зростатиме. Максимальна - 50 тонн.

Руслан Марцінків наголосив, що такий амбітний план вдалося втілити в життя завдяки співпраці з обласною радою. Саме область фінансово долучилася до цього проекту. "Нам спільно вдалося зробити важливий крок - будівництво сортувальної лінії для сміття. Я дякую обласній владі, зокрема побратиму Олександру Сичу, за те, що підтримали місто і виділили кошти на реалізацію цього проекту. Адже нова сортувальна лінія слугуватиме не тільки Івано-Франківську, але й усій області. Це вже не перший здобуток, адже торік полігон укомплектували біогазовою установкою. Але на цьому не плануємо зупинятися. Наступний план - сміттєпереробний завод. У цьому напрямку вже є перші зрушення - вдалось знайти землю під будівництво такого", - розповів Марцінків.

Як запевняє заступник директора КП "Полігон-ТПВ", свободівець Василь Попович, новоспечену лінію вже випробували у тестовому режимі, провели додаткові налаштування та запустили в роботу устаткування. Наразі, за словами Мороза є тільки одна проблема - брак людей для сортування: "Нам все ще потрібні робітники на лінію, тому продовжуємо набирати людей. Поки є одна зміна, 15 осіб, але потрібно три".

"Особлива повага тим людям, працівникам "Полігону", які долучились до реалізації проекту, й тим, хто зараз обслуговує лінію. Також хочу звернутись до усіх людей, аби вони більш відповідально ставились до сортування сміття. Адже вся екологія починається з наших домівок", - зазначив націоналіст.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"