ВО "Свобода"

ENG

25 червня
Націоналісти вимагають в уряду невідкладно виділити кошти на ремонт доріг Надвірнянщини
Націоналісти вимагають в уряду невідкладно виділити кошти на ремонт доріг Надвірнянщини

На ХХ сесії Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області за ініціятиви фракції ВО "Свобода" 29 районних обранці проголосували "ЗА" звернення районної ради до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука щодо незадовільного стану доріг на Надвірнянщині.

Проект рішення озвучив голова фракції ВО "Свобода" в районній раді Сергій Штогрин. Нагадаємо, що накопичені протягом довгих років проблеми дорожньо-транспортної структури створили соціальну напругу серед населення і прикладом цього є перекриття дорожнього руху громадою Надвірнянщини одразу в двох напрямках протягом останнього місяця.

Районні обранці, включивши весь перелік доріг району, що потребують ремонту, одноголосно підтримали дане звернення.

Нижче наводимо текст звернення повністю:

Надвірнянщина є одним із провідних туристичних районів на Прикарпатті. Однак тут і досі найболючішим питанням залишається стан доріг, подекуди, особливо в гірських населених пунктах асфальтне покриття взагалі відсутнє.

Варто зазначити, що районний бюджет в межах своїх фінансових можливостей виділяє щороку певну суму на утримання доріг місцевого значення, зокрема у 2017 році дані кошти склали 500 тис. гривень на утримання доріг місцевого значення. Також в межах співфінансування з місцевих бюджетів було спрямовано значні кошти на ремонт автошляхів. І хоча протягом останнього часу обсяг коштів на такі цілі був досить значний у порівнянні з періодом до 2014 року, та основні питання дорожнього господарства не вирішені до сьогодні. До багатьох населених пунктів, наприклад Бистриця, Верхній Майдан, Красна, Молодків утруднений, а на окремих ділянках відсутній проїзд, відповідно їх жителі позбавлені можливості в повній мірі отримувати основні соціальні послуги. Йдеться про медичне обслуговування, забезпечення проїзду пожежних автомобілів та інших аварійних служб, постачання основних харчових продуктів тощо.

На сьогодні в районі існує велика соціальна напруга. Жителі Надвірнянщини нарікають на погані дороги і вдалися до методів перекриття проїзних частин. Бо якщо траси державного значення вже підремонтували, то багато доріг до сіл району ще у вибоїнах.

Особливо хочемо наголосити на аварійному стані автодороги Яблунів-Делятин, насамперед на цій ділянці в аварійному стані перебуває міст, який на сьогоднішній день є прямою загрозою життю людей, котрі проїжджають по ньому.

Окрім того, в Надвірнянському районі невирішеним є питання ремонту наступних автомобільних шляхів:

0090101 ‒ Богородчани-Ланчин, суміщена з Т-09-06 (с.Цуцилів);

0090802 ‒ Яблунів-Делятин;

0091401 ‒ Тлумач-Лісна Тарновиця суміщена з 0090101 (с.Гаврилівка);

С090901 ‒ Надвірна-Бистриця, під'їзд до дороги Н-09.

С090902 ‒ Надвірна-Ланчин (через село Красна);

С090906 ‒ Битків-Білозорина;

С090917 ‒ Гвізд-Молодків (С090916 Гвізд-Млини).

Накопичені протягом довгих років проблеми дорожньо-транспортної структури створили соціальну напругу серед населення і прикладом цього є перекриття дорожнього руху громадою одразу в двох напрямках протягом останнього місяця.

У зв'язку з цим для вирішення вище наведених питань звертаємось до Вас із проханням збільшити обсяг фінансування на ремонт та утримання автомобільних доріг та мостів Надвірнянського району у 2018 році.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО "Свобода"