ВО "Свобода"

ENG

28 червня
Свободівці Рожнятівщини провели віче пам'яти про сотника УПА Ярослава Косарчина "Байрака"
Свободівці Рожнятівщини провели віче пам'яти про сотника УПА Ярослава Косарчина "Байрака"

Для націоналістів доброю традицією стало відзначення пам'ятних дат української історії. Напередодні 77-ї річниці проголошення Акту відновлення Української держави, 27 червня 2017 року, свободівці Рожнятівщини разом із побратимами та посестрами з Калуської та Бучацької районних організацій ВО "Свобода" підготували та провели віче пам'яті у селі Сваричеві, біля Хреста, встановленого на місці загибелі українського героя, сотника УПА, командира ТВ "Магура", крайового провідника "Карпати" Ярослава Косарчина "Байрака" та його побратимів.

Отець-капелан Іван Креховецький, протоієрей Володимир Васюта, протоієрей Андрій Балабух, ієрей Євген Сороцький, отець Михаїл Дарвай відслужили панахиду по загиблих героях.

Розпорядниця заходу, свободівка, депутат обласної ради Оксана Тебешевська розповіла про героїчний шлях "Байрака", його діяльність як провідника Калущини, загибель у нерівному бою з большевиками у Сваричеві 13 грудня 1951 року.

На величезному значенні для сьогодення, особливо для молодого покоління, чину таких патріотів, як Ярослав Косарчин, наголосив заступник голови Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода", заступник голови Рожнятівської районної ради Олег Понайда.

На віче прибули свободівці Василь Вонсяк, Руслан Крупа з Тернопільщини, з міста Бучача, де 15 серпня 1919 року народився сотник УПА (колишнє село Підгірянка, яке зараз у межах Бучача), та родичі героя зі Львова, зокрема Микола Косарчин, Остап Гишка із сином Тарасом та онукою Улянкою.

Остап Гишка поділився спогадами про те, як сестра і брат Ярослава, які живуть за кордоном, шукали документи про його діяльність, приїжджали до Сваричева, на те місце, де була криївка, в якій загинули Ярослав Косарчин і його побратими.

Голова районного братства УПА Роман Корінь закликав берегти пам'ять про українських героїв минулого і сьогодення, бо вони стояли і стоять на захисті наших українських цінностей, нашої волі і незалежності.

Безперечно, такі заходи сприяють піднесенню національного духу, спонукають до активної діяльності для розбудови Української держави.

Прес-служба Рожнятівської районної організації ВО "Свобода"